Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Běhu naděje v Žamberku se bouřkové mraky vyhnuly

Vyšlo dne:24.06.2012
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – V úterý 12. června se před Divišovým divadlem v Žamberku konal již 16. ročník humanitární akce spojené s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny v České republice.
Ke startu se zapsalo celkem 475 účastníků a na boj proti rakovině věnovali částku 7 860 korun. Běžci měli možnost vybrat si ze dvou tratí. V tomto roce byly obě tratě umístěny do zámeckého parku. Mezi startujícími bylo i velké množství cyklistů a maminek s kočárky.

V doprovodném programu vystoupily mažoretky, TS Neon a bubeníci ze Speciální základní školy Žamberk. Pro nejmenší návštěvníky nechyběla ani tradiční soutěž v malování na asfalt na téma sport. Následovala soutěž školních týmů, kde mezi sebou závodila pětičlenná družstva stejné věkové kategorie ze ZŠ 28. října 581, ZŠ Nádražní 743 a Gymnázia Žamberk a Speciální základní školy Žamberk.

U stánku ČČK z Ústí nad Orlicí bylo možné si nechat změřit tlak a vyzkoušet první pomoc. Součástí akce bylo i vyhlášení vítězů výtvarné soutěže na téma "Letní olympijské hry – Londýn 2012". Ceny vítězům předal starosta města Jiří Dytrt. Výstava soutěžních prací je umístěna v předsálí Divišova divadla.
Běhu naděje se účastnili nejen dospělí, ale hlavně děti z žamberských škol. Počasí v tomto roce přálo jak pořadatelům, tak účastníkům běhu. Všechny bouřkové mraky a přeháňky se Žamberku vyhnuly a bylo příjemné teplé počasí.

Běh naděje pořádalo město Žamberk a ZŠ 28. října 581 ve spolupráci s městským kulturním podnikem Fidiko a SVČ Animo. Děkujeme nejen těm, kteří se podíleli na zdařilém průběhu akce, ale hlavně pak všem účastníkům Běhu naděje, kteří podpořili výzkum rakoviny.
Vanický Zdeněk | dne 28.06.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka