Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

V divadle se sešli talentovaní

Vyšlo dne:21.02.2012
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Divišovo divadlo bylo v pondělí plné talentovaných dětí a mladých lidí.
Jejich úspěchy na poli sportu, kultury i vědění, kterých dosáhli v uplynulém roce, byly oceněny v anketě Talent. Celkem se sešlo 76 nominací, jednotlivců i skupin. Vítěz však mohl být v každé kategorii jen jeden…
Mezi sportovkyněmi do 14 let dosáhla loni největších úspěchů biatlonistka Dora Novotná. Vybojovala mimo jiné 2. místo v celkovém pořadí Českého poháru v kategorii žákyně C. Ve stejné kategorii mezi chlapci získal ocenění třináctiletý kanoista Jakub Stejskal. Na Mistrovství ČR v Sedlčanech "bral" druhé a čtvrté místo. Také ve starší kategorii dívek zvítězila biatlonistka – Simona Maříková, mj. držitelka 1. místa na MČR v biatlonu na horských kolech. V kategorii od 15 do 19 let zvítězil kanoista Ondřej Procházka, který si loni v Sedlčanech doplul pro páté místo v Českém poháru. Kategorii družstev ovládli basketbalisté místního gymnázia.

Cena je motivací

V "kulturních" kategoriích, až na drobné výjimky, vystoupali "na bednu" svěřenci ZUŠ Petra Ebena. "Loni jsme měli velmi úspěšný rok, a tak máme historicky nejvyšší počet nominovaných. Je to užitečná akce. Motivační faktor, jak pro oceněné, aby se snažili i v dalších letech, tak pro jejich kolegy, aby dosáhli podobných úspěchů, je tam to nejsilnější," domnívá se ředitelka Hana Chvátilová, která má rozhodně důvod ke spokojenosti.

Mezi dívkami byla oceněna jedenáctiletá žákyně literárně–dramatického oboru Anna Pachelová a jako nejúspěšnější skupina bylo vyhlášeno akordeonové kvarteto. Mladí hudebníci Věra Danielová, Petra Kalousová, Jakub Pásler a Tereza Schlöglová loni vyhráli ústřední kolo v komorní hře akordeonů. Autorem nejvýznamnějšího počinu byl podle Žamberských devatenáctiletý Štěpán Novotný. Za film Bumdyjáda získal hlavní cenu poroty na Mezinárodním filmovém festivalu Mental Power Prague Film Festival.

Ocenění si zasloužili i ti, kteří reprezentovali v různých vědomostních olympiádách a soutěžích. Mezi dívkami bodovala sedmnáctiletá Veronika Duspivová, žákyně Střední školy obchodu, řemesel a služeb.

Devatenáctiletý gymnazista Miroslav Koblížek byl oceněn za úspěchy v matematice, fyzice, logice a českém jazyce. Ne nadarmo byl vyhlášen Pardubickým krajem jako Talent roku 2011 za mnohonásobné vynikající výsledky a reprezentaci kraje. Střední škola na Zámku se v pondělí večer radovala ještě jednou, když byli Tomáš Červ a Ladislav Šikl oceněni za 1. místo na olympiádě "Instalatér" ve Vysokém Mýtě.
Vanický Zdeněk | dne 21.02.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka