Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Aktuálně: Muž zavolal na polikliniku a oznámil uložení bomby

Vyšlo dne:14.10.2011
Autor: (rup)
Periodikum:Orlický deník

Žamberk - Okolo půl deváté ráno zavolal do zubařské ordinace podle hlasu starší muž a oznámil, že v budově zdejší polikliniky je umístěna bomba. Žena si informaci nechala zopakovat a ihned informovala policii.
"Krátce před půl devátou přijalo zařízení telefonát, ze kterého vyplynulo že má být v budově umístěn nástražný výbušný systém. Pracovnice ihned kontaktovala policii, na místo vyjeli policisté spolu s kriminalisty, byl nasazen specializovaný pes na vyhledávání výbušnin," řekla serveru Orlický.net tisková mluvčí Policie ČR v Ústí nad orlicí Lenka Vilímková.

Vedle policie na místo okamžitě dorazily také další složby integrovaného záchranného systému. Ihned začala evakuace lidí. "Byla zahájena evakuace 120 osob z budovy a okolí a v tento okamžik se nikdo v budově nenachází. Evakuace proběhla v poklidu bez jakýchkoliv excesů," dodala mluvčí.

Podle aktuálních informací se zatím nepodařilo najít jakýkoliv nástražný výbušný systém ani předmět tomu podobný. Oznamovateli může hrozit za šíření poplašné zprávy trest až do výše 3 let. Situaci i nadále sledujeme.
Vanický Zdeněk | dne 17.10.2011Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka