Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk bude hostit mezinárodní setkání mládeže

Vyšlo dne:15.07.2011
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – V kempu Pod Černým lesem začne v sobotu setkání mládeže z Evropského svazku měst. V pořadatelství se členové svazku střídají, letos je znovu za řadě právě Žamberk.
Evropský svazek měst vznikl díky spojení Žamberka s německým Senftenbergem a jeho dalším partnerským aktivitám v Evropě. Partnery Senftenbergu byly Püttlingen v Sársku a Nowa Sól v Polsku, ty přivedly do svazku svá partnerská města - francouzské Saint Michel sur Orge a maďarský Veszprém. První společné setkání mládeže se konalo v roce 1992. Iniciativa spojit přátelská města a vytvořit oficiální celek vedla o čtyři roky později ke vzniku Evropského svazku měst. Úmluvu tehdy podepsali zástupci šesti měst, sedmým členem evropské aliance se stala v roce 2000 Fresagrandinaria v Itálii.

Žamberk bude setkání hostit potřetí. Kromě mládeže z evropského svazku má přijet i šest mladých lidí z amerického Rice Lake, partnerského města Žamberku. Organizací akce bylo pověřeno středisko volného času Animo, které bude spolupracovat s komisí pro zahraniční styky. "Čekají nás společné prezentace měst, výlet do Prahy a Orlických hor, zajímavé workshopy, ve kterých se mladí lidé budou moci realizovat nejen po jazykové stránce, ale i v oborech tanečním, divadelním, výtvarném a technickém. Výsledky toho, co vyrobí nebo co se naučí, bude moci veřejnost zhlédnout v kulturním pořadu Festivalové dozvuky," uvedla Alena Němcová ze střediska Animo. Dozvuky se uskuteční 25. července od 16 hodin na Pěší zóně, odhaleno zde bude i výtvarné dílo jako trvalá vzpomínka na setkání v Žamberku.
Vanický Zdeněk | dne 15.07.2011Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka