Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Orlická brána se na rok zavřela

Vyšlo dne:25.07.2011
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Kdo v uplynulých dnech vstoupil do Orlické brány, měl sice boty od bláta, ale rozhodně nelitoval. Pátý ročník multižánrového festivalu pořádaného kulturním podnikem Fidiko za podpory města se i přes nepřízeň počasí vydařil. A to díky skvělé nabídce pořadů i příjemnému prostředí pod Tyršovou rozhlednou.
Doprovodné programy začaly už ve středu. Déšť je sice zahnal pod střechu Divišova divadla, a stejně tak ve čtvrtek, v pátek už se ale Žamberští roztančili na čerstvém vzduchu. „Všechny akce nám vyšly. I když jsme se ve středu a ve čtvrtek přesouvali do divadla, tak lidi nezůstali sedět doma. Vydařený páteční program už byl venku,“ mohl spokojeně konstatovat ředitel Fidika Daniel Kubelka v průběhu hlavního festivalového dne, jímž byla sobota. Té patřila lokalita u kaple sv. Rosalie, u níž se hrálo pro nejmenší, a Tyršovy rozhledny, kde bylo hlavní pódium. Specifikem festivalu, jehož hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi, je fakt, že na obou scénách dostávají prostor vedle známých jmen také místní. "Není to festival klasického letního střihu, kde se sejdou kapely, které "letí". Snažíme se, aby byl v programu nějaký bod, který přitáhne větší množství lidí, ale vždycky tady budou i místní," potvrzuje Daniel Kubelka.

První zkušenosti před publikem sbíral jak nový žamberský soubor Pilgrimova truhla, tak nováčci z divadelního kroužku ze SVČ Animo. Mladí divadelníci dělali "předskokany" známému divadlu Koráb z Brna, jehož Pohádka pro tři prasátka pobavila děti i jejich rodiče. "Hrát před místním publikem bylo pro děti těžké, ale zvládly to dobře," chválila svěřence Michaela Adamcová z Anima, která režírovala pohádku o Malém tygrovi. Zbytek dne byl především v režii profesionálů. Tečku za letošním ročníkem festivalu udělají dnešní dozvuky na pěší zóně od 16 hodin.
Vanický Zdeněk | dne 08.08.2011Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka