Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Ejhle, loutka! A v Žamberku v sobotu rozhodně nezůstane jen u jedné

Vyšlo dne:18.08.2011
Autor: Redakce
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Už se to blíží! Letošní ročník (nejen) divadelního festivalu Ejhle, loutka se uskuteční už tuto sobotu od jedné odpolední do jedné noční tradičně u kapličky Pod Suticí.
"Na nejmenší děti a jejich rodiče budou čekat loutkové pohádky – Kyklopky, interaktivní představení Divočiny, půvabná Dešťová víla a Praprapraprapohádky z dílny našeho pravidelného hosta, divadla Toy machine. Jistě dodnes vzpomínáte na jejich Barona Prášila, Babu Yagu a Ohnivákmena," zvou pořadatelé ze sdružení Lay.no.

Přibližně v 15.40 zahájí program pro všechny věkové kategorie žonglérské duo Bratři v tricku se svou natěračskou show. Dobře známý pan Václav si tentokrát přiveze svého žonglérského kolegu a předvedou číslo, kterým reprezentovali Česko například na světové výstavě Expo v Šanghaji a jinde ve světě. Dalším zážitkem bude představení hrající legendy loutkového divadla – Buchty a loutky. Jejich Rocky IX by měl zasadit první ránu v 16.20. "Toto představení na motivy slavného amerického filmu o smutném boxerovi, utrpení a nemožnosti se postavit dostalo cenu Erik za nejpozoruhodnější inscenaci roku," doplňují pořadatelé.

Po Rockym vtrhne do loutkářského ringu pět laní a jeden jelen. Po vřelém přijetí na loňském festivalu a letošním Majálesu opět přijedou zazpívat pár písní o lásce Jelení loje. V 19 hodin se ve stánku s občerstvením strhne taškařice divadla DNO a Šavgoč - Hospodin aneb Kdopak by se BohaBAR – zaručený hit letošních divadelních festivalů.

Situace se uklidní až ve 20 hodin, kdy přijde na řadu vzpomínání a nostalgie. První česko–slovinská loutková "soap opera" Back to Bullerbyn odkryje tajemství, která jste si o tomto idylickém švédském místě přáli vědět, ale báli jste se zeptat. Ve 21 hodin pak vystřídá sentiment horor! Divadlo jednoho Edy přiveze svoji třetí verzi Červené Karkulky – Volání krve! Ještěže bude následovat Šťastný princ – stínové divadlo beze slov hrané v týpí tradičními indonéskými loutkami Wayang Kuilt, které patří do světového dědictví UNESCO.

Festival zakončí koncert kapely Žilou a DJ Hrátko. "Jak vidíte, letošní program Ejhle, loutky je opět neskromný, a to ve výčtu chybí promítání filmů, výstavy a výtvarné dílny," dodávají s nadsázkou pořadatelé. Těšit se můžete i na čajovnu a bohaté občerstvení. A kdyby snad náhodou nemělo celý den svítit sluníčko, přesune se program do velkého stanu – šapitó, které bude taktéž v areálu. Takže už ani jeden důvod, proč zůstávat doma!
Vanický Zdeněk | dne 19.08.2011Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka