Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Hrálo se trochu jiné loutkové divadlo

Vyšlo dne:23.08.2011
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Ve městě se v sobotu konal již čtvrtý ročník nejen divadelního festivalu Ejhle, loutka zaměřeného nejen na děti.
Zapomeňte ale na růžové mašličky a bílé límečky. U kapličky Pod Suticí vládla těžká alternativa. V regionu nemá festival, jehož velká část se zaměřuje na dětského diváka, obdobu.

Tradice festivalu sahá do konce devadesátých let, kdy uspořádala tři ročníky Olga Strnadová, vedoucí literárně-dramatického oboru. V roce 2008 divadelní káru začali táhnout její žáci, kteří založili občanské sdružení Lay.no. "Festival pořádáme, abychom publiku ze Žamberku a okolí nabídli trochu jiné loutkové divadlo, které by se sem běžně nedostalo. Chtěli bychom zbourat předsudek, že loutkové divadlo je jen pro děti. Chceme, aby se bavily všechny věkové kategorie," vysvětluje Johana Vaňousová, absolventka alternativního a loutkového divadla na divadelní fakultě. Je v centru divadelního dění, a tak do města její přátelé a spolužáci každoročně přivážejí to nejlepší ze současné scény. Letos vystupovalo 36 účinkujících, na programu bylo jedenáct představení a dva koncerty.
Vanický Zdeněk | dne 01.09.2011Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka