Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Jiří Dytrt starostou Žamberku

Vyšlo dne:13.11.2010
Autor: Šárka Mikulecká
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Ve čtvrtek navečer se poprvé sešlo nové městské zastupitelstvo. V tajné volbě zvolilo nové vedení města a další radní.
Koaliční smlouvu ve městě uzavřela Žamberská demokratická koalice, ODS, ČSSD a TOP 09, když vítězové voleb – Nezávislí (získali pět mandátů) – koalici nedokázali sestavit. Starostou byl třinácti hlasy zvolen Jiří Dytrt (ODS). Ke změnám došlo na postech místostarostů.

"Dva místostarostové zůstávají, model se ale změnil – první je uvolněný, druhý neuvolněný. Prvním místostarostou se stal Petr Novotný (ČSSD) a druhým, respektive druhou Jiřina Jirešová (ŽDK). Ta bude působit jako neuvolněná čtvrtinovým úvazkem," uvedl starosta Jiří Dytrt. Dalšími členy rady jsou: Petr Procházka (ŽDK), Vladimíra Středová (ČSSD), Jaroslava Halbrštátová (ODS) a Stanislav Cukor (TOP 09).

Překvapením byl protinávrh uskupení Starostové a Nezávislí na post prvního místostarosty. "Překvapilo mě to, protože oba kandidáti pocházeli ze sociální demokracie, sama ČSSD navrhla Petra Novotného, Starostové a Nezávislí navrhli Zdeňku Kroulíkovou," upřesnil Jiří Dytrt.
Vanický Zdeněk | dne 26.11.2010Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka