Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Žamberk otevře nový "zimák"

Vyšlo dne:21.12.2010
Autor: Karel Pokorný
Periodikum:Orlický deník

Žamberk – Nový zimní stadion s umělým ledem ve sportovním areálu Pod Černým lesem bude oficiálně otevřen ve středu navečer.
Příznivci ledního hokeje a bruslení, ovšem také fandové in–line hokeje či hokejbalu ve městě, které je označováno za „bránu do Orlických hor“, mají velký důvod k radosti. K Vánocům totiž dostanou opravdu hezký dárek: už zítra bude slavnostně otevřen nový sportovní stánek, který jim nabídne kvalitní zázemí.
Nový zimní stadion byl vybudován v areálu Pod Černým lesem a výrazným způsobem rozšiřuje už tak bohatou nabídku volnočasových aktivit v této lokalitě. Stavba byla zahájena v roce 2009, poté byla na čas pozastavena a naplno se rozeběhla až v jarních měsících roku letošního.

Celková investice představuje 13 milionů korun. Rozdělena je do tří etap. Od zítřka začne sportovcům a veřejnosti sloužit stadion s uměle chlazenou ledovou plochou, osvětlením a čtyřmi vyhřívanými buňkami, v nichž jsou šatny pro uživatele plochy a zázemí pro jeho provozovatele, kterými jsou Technické služby města Žamberka. Stadion má parametry pro konání soutěžních hokejových zápasů na všech úrovních.

V dalších etapách, které se plánují na příští dva roky, by mělo být dobudováno zázemí, jež rozšíří servis spojený s užíváním stadionu. Nakonec by měl být stadion zastřešen. "V projektové dokumentaci je zastřešení celého stadionu včetně tribun pro diváky. Je ovšem i druhá varianta, která uvažuje pouze se zastřešením ledové plochy. Uvidíme, zda se nám podaří sehnat finanční prostředky. Byli bychom ale rádi, kdyby se podařilo zastřešit "zimák" kompletně, aby vzniklo víceúčelové zařízení, v němž by se případně daly dělat kulturní i jiné akce," uvedl včera starosta Žamberka Jiří Dytrt.
Vanický Zdeněk | dne 22.12.2010Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka