Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Španělské ska přitahuje. Lístky na JamRock mizí

Vyšlo dne:28.12.2010
Autor: Martin Ťopek
Periodikum:Mladá fronta DNES

Nečekaný zájem byl o omezenou vánoční sérii vstupenek na festival JamRock, který se koná v červnu v Žamberku. Díky lákavým jménům kapel, například španělské Trashtucada, byly vstupenky rozebrány během pár dnů.
ŽAMBERK Organizátoři festivalu JamRock letos vydali první sérii vstupenek před Vánocemi. A už teď jsou vstupenky, které byly k mání za 330 korun, vyprodány. Festival se přitom koná ve dnech 9. až 11. června příštího roku.

Další vstupenky za 390 korun budou v prodeji do konce února, pokud se po nich ovšem nezapráší jako po první sérii. „Letos je to poprvé, kdy jsme zahájili předprodej vstupenek na JamRock Žamberk tak brzo a všechny nás překvapilo, že bylo toto nemalé množství vyprodáno během necelých čtrnácti dnů. Obrovský zájem o JamRock nás těší,“ řekl vedoucí prodeje Ivan Bert.

Organizátoři se domnívají, že rychlost prodeje vstupenek je důkazem stále rostoucí obliby třídenní hudební akce. „Zájem potvrzuje kvalitu festivalu a také lákají první zveřejněné kapely, jako jsou španělská Trashtucada, mimochodem jedna z nejúspěšnějších kapel na posledním ročníku Rock for People,“ uvedla Iva Rejlová z propagace festivalu.

Lákadlem podle ní jsou také Chinaski, hvězda posledních let Tomáš Klus, Eastpark nebo objev roku v podobě mladé party, která osloví i vyspělé publikum Mothers Angels. Neposledním v řadě účinkujících kapel bude také tradiční stálice metalového světa Shatter.

Španělé už přesvědčili na festivalu v Hradci

Odkud se vzala hvězda festivalu kapela Trashtucada? Parta španělských muzikantů mísí čistokrevnou jižanskou muziku se středomořskou sambou a rumbou. Nechybí ani dostatek kořenícího rocku, rapu a elektroniky. Kapelu jako dělanou pro navodění pravé festivalové atmosféry pomáhají dotvářet také mužské a ženské vokály, které dělají Trashtucadu Trashtucadou. Členové kapely v sestavě bubeníkMota, zpěvák a bubeník JuanaKo, basák Cri, kytarista a zpěvák Javi, trumpetista Robe, zpěvák Juanmi nebo vokalistka Eli se vydali na hudební dráhu v roce 2003.
Jejich kariéra přitom přesně připomíná jejich hudbu. Je plná nápadů a radosti, a tomu, kdo je sleduje, přijde, že si stále jen hrají.

Ale není tomu tak. Jediný způsob, jak dokážou onu hru převést do reality, je, že ji berou velmi vážně a s profesionálním přístupem. To už dokázali letos na festivalu Rock for People. Přesvědčili posluchače sázkou na přímočarý a čistý zvuk, plný emocí a radosti ze hry.

Festivaly však nejsou jejich oblíbeným místem. Vyrostli spíše v barových klubech a hospůdkách, kde využili lepšího kontaktu s publikem. Tak také vznikly dvě nahrávky Nosotros también debemos 50.005 a Como una china en el zapato. Skladby se staly základem pozdějšího alba a celovečerního koncertu.

Stanovat můžete za dvacku na místě

Výběr kapel ještě není definitivně hotový. Skupiny, které měly zájem na festivalu vystoupit, se mohly předvést ještě v prosinci. „Slibujeme, že JamRock přinese v rámci svých možností úplné novinky z české hudební scény. Denně procházíme desítky kapel a vybíráme,“ píší organizátoři na webových stránkách.
Jak bývá zvykem, vyroste v Žamberku ve dnech devátého až jedenáctého června stanové městečko JamRock. Nocleh bude bez rozdílu doby stanování za sympatických dvacet korun za jeden stan. Pořadatelé slibují opět vybavení městečka umyvadly, WC, ochrankou spolupracující s policií nebo průběžný úklid. V občerstvení budou k dispozici také snídaně a polévky v průběhu dne.
Do předprodeje jdou nyní vstupenky za 390 korun, jejich cena vydrží do konce února. Pak přijdou na řadu lístky za 450 korun do konce dubna, prodej poslední sady vstupenek skončí osmého června, tedy den před začátkem festivalu, ty budou za 490 korun.

Kdo si bude chtít koupit lístek na třídenní maratón hudby až na místě, zaplatí za něj 550 korun.

Žamberecký festival má rok od roku větší návštěvnost. Letošek pravděpodobně nebude výjimkou, přestože hvězdou loňského ročníku byla mladinká australská rockerka Gabriella Cilmi, která přilákala spousty lidí.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
Vanický Zdeněk | dne 16.02.2011Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka