Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Napsali o nás ...

Maskovaný lupič přepadl banku v Žamberku

Vyšlo dne:02.10.2010
Autor: (meb)
Periodikum:Mladá fronta DNES

ŽAMBERK Loupežné přepadení zažila včera kolem 14. hodiny obsluha bankovní přepážky v Žamberku na Orlickoústecku. Maskovaný muž po ní chtěl peníze a hrozil jí zbraní. Žena mu dala několik tisíc korun.

Muž měl na sobě kapucu, kšiltovku a šátek přes obličej. Obsluhu ohrožoval krátkou střelnou zbraní. Obsluha mu peníze dala a lupič odešel. Při přepadení nikoho nezranil. "Po pachateli intenzivně pátráme," řekla policejní mluvčí Iveta Lehká.
Nebyl to v kraji ojedinělý případ loupežného přepadení. Muž, který přepadl banku v Letohradě na Orlickoústecku, však neměl dost trpělivosti. Obsluze za přepážkou podal lístek, na kterém stálo, že požaduje peníze a má u sebe bombu a zbraň. Na vydání hotovosti ale nevydržel čekat.

Muž na lístek ani nenapsal, kolik peněz po obsluze žádá. Žena za přepážkou mu sdělila, že výdej větších částek je v bance zabezpečený a že bude muset počkat na jejich uvolnění. Muž však čekání nevydržel a odešel.
Bankovní pracovnice hned zavolala policii a ta po muži vyhlásila pátrání. Vše se odehrálo minulý pátek kolem jedné hodiny odpolední na letohradském náměstí.
"Přestože muž žádné peníze neukradl, policie případ vyšetřuje jako loupež," řekla policejní mluvčí Iveta Lehká.

Ten samý muž požadoval peníze pár dní potom ještě v Moravské Třebové. Obsluze banky také podal papírek. Příběh se opakoval i v tom, že na peníze nevydržel čekat. Ačkoliv policisté díky bezpečnostním kamerám znají podobu muže, zatím ho nevypátrali.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
Vanický Zdeněk | dne 11.10.2010Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka