Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Žamberk rozšiřuje sběr bioodpadu - zapojte se i Vy

V Žamberku se třídí bioodpady více než deset let, a to zejména z domácností a zahrad rodinných domů. Od začátku dubna 2017 je pro obyvatele několika bytových domů na sídlišti poblíž tělocvičny "U žirafy" umístěn hnědý plastový kontejner na sběr bioodpadů.
Je označen nálepkou s popisem, na které odpady je určen, a nachází se poblíž kontejneru na směsný komunální odpad v ulici Sokolovská v Žamberku.

Bioodpad tvoří až 40 % komunálního odpadu. Z vytříděného a svezeného bioodpadu se zpracovává kompost, který je bohatým zdrojem organických živin. Proto se do nádob na bioodpad nevhazuje nic, co tam nepatří.

Kontejner na sběr bioodpadů budou pravidelně 1 x za 14 dní vyprazdňovat pracovníci TS ŽAMBERK s.r.o. Nejbližší termín svozu je v úterý 18. dubna, 2. května, 16. května atd. až do konce listopadu.

CO PATŘÍ DO NÁDOBY NA BIOODPAD ?

- listy a nať ze zeleniny
- slupky a zbytky ovoce a zeleniny
- zvadlé květiny, rostliny z květináčů (bez spojovacích drátků, stuh apod.)
- čajové sáčky, kávová sedlina včetně papírových filtrů
- skořápky z vajec, ořechů
- tráva, zbytky rostlin, kořeny a listy zeleniny, květin včetně zeminy apod.

BIOODPAD MUSÍ BÝT DO NÁDOBY UKLÁDÁN PŘÍMO, BEZ OBALŮ. Do sběrné nádoby dále ROZHODNĚ NEPATŘÍ tekuté a vařené zbytky jídel (těstoviny, rýže, omáčka), kosti a maso, staré pečivo, textilie, mikrotenové sáčky, posmrkané papírové kapesníky, sklo, plasty a jiné odpady.

NEVHAZUJTE DO HNĚDÉHO KONTEJNERU ODPADY, KTERÉ TAM NEPATŘÍ. Znehodnotil by se tak celý obsah nádoby, který skončí na skládce a zmařila by se tím práce ostatních obyvatel!


Děkujeme, že třídíte bioodpady.
Hovádková Alena, Ing. | dne 11.04.2017
kontejner na sběr bioodpadů