Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Investice města: Centrum sociální péče - parkovací stání

Dlouhou dobu řešili pracovníci CSP problém s parkováním služebních vozů. V loňském roce byl tento problém vyřešen novostavbou tří krytých stání u objektu trafostanice. Objekt je řešen jako dřevostavba s plochou střechou a dvojicí plechových vrat, jedno stání je otevřené.
Základovou konstrukci, podlahovou desku a konečné terénní úpravy zajistily Technické služby Žamberk s. r. o., dřevostavbu realizovala společnost BO CO spol. s r. o. z Horních Libchav.
Celkové investiční náklady: 647 911 Kč vč. DPH

Ing. Lenka Fránková, vedoucí odboru REUP

Naše organizace poskytuje terénní pečovatelskou službu více než stovce občanů Žamberka a blízkého okolí. Každé ráno tak pečovatelky vyjíždějí pomoci potřebným lidem vstát, zajistit hygienu, obléknout, nasnídat se. Podobně je to v průběhu celého dne, k zajištění nezbytné péče je nutné klienty navštívit třeba i třikrát denně. Pečovatelská služba má šest automobilů, pro které jsme dlouhé roky hledali vhodné parkování. Zejména v zimních měsících, kdy byla auta po noci omrzlá a zachumelená, bylo náročné připravit automobil k jízdě a vyjet ke klientům v potřebný čas (například v 6:00).
Nově vybudovaná krytá stání za budovou „Penzionu“, kde naše organizace sídlí, tento problém vyřešila a usnadnila pečovatelkám výjezdy za klienty. Děkujeme městu a odboru REUP za výbornou spolupráci a komunikaci ohledně našich požadavků, dále děkujeme firmám, které zajistily bezproblémovou a rychlou realizaci.

Mgr. Miroslava Krajčírová, ředitelka CSP města Žamberk
Škodová Monika, Mgr. | dne 10.02.2021
CSP parkováníCSP parkování - původní stavCSP parkováníCSP parkováníCSP parkováníCSP parkováníCSP parkováníCSP parkováníCSP parkování