Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Prvňáčci složili slib čtenáře

V pátek 17. června dopoledne se v Městské knihovně Žamberk konalo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Nejprve jsme si společně povídali o knížkách, které již zvládli sami přečíst, poté si děti vyzkoušely luštění přesmyček a poznávání pohádek podle ukázek z audioknih.
Nejlepší čtenář z každé třídy závěrem přečetl slib čtenáře, který děti skládaly do rukou pana starosty Oldřicha Jedličky. Na památku si všichni účastníci odnesli knihu Kláry Smolíkové Dubánek a tajný vzkaz, kterou doprovází krásné hravé fotografie dubánků od Petra Václavka. Pasování se zúčastnilo 88 dětí ze všech pěti prvních tříd ze tří základních škol v Žamberku. Letos jsme s radostí na této akci přivítali i několik rodičů, prarodičů i mladších sourozenců ve věku miminek i batolat. Těšíme se, že se s žáky a jejich učitelkami budeme potkávat při dalších návštěvách škol v knihovně a děti i jejich rodiče rádi přivítáme i teď o prázdninách.

Ing. Jana Hlaváčová, Městská knihovna Žamberk
Škodová Monika, Mgr. | dne 20.06.2022
Pasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenáře