Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Město je nově také na Instagramu, zavádíme zkušební provoz Mobilního Rozhlasu

Město Žamberk a informace o dění v něm můžete sledovat nejen prostřednictvím webových stránek a facebookového a You Tube kanálu, ale nyní také prostřednictvím Instagramu a Mobilního Rozhlasu!
Informace pochopitelně nejsou všude zcela stejné, obsah přizpůsobujeme zaměření každé z těchto platforem, a tak záležitosti úředního charakteru vždy najdete na webových stránkách města. YouTube kanál využíváme ke sdílení příležitostných videí, ale především k on-line streamům ze zasedání zastupitelstva města a veřejných projednání. Na Facebooku najdete informace rozmanité, na Instagramu pak především fotografie a informace z kulturní sféry.

Od března sjednalo město Žamberk také zavedení služby Mobilní Rozhlas – platformy, která je šitá pro města na míru. Prozatím se jedná o zkušební provoz na dobu tří měsíců. Pokud budou občané informace prostřednictvím Mobilního Rozhlasu využívat, navážeme dlouhodobou spolupráci.

A zde přinášíme informace k této nové platformě, Mobilnímu Rozhlasu:
Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu, ale kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi obecním úřadem a občany. Důležitá zpráva vás tedy zastihne, ať už jste kdekoli. Obrovskou výhodou Mobilní Rozhlasu navíc je, že neslouží pouze k jednostrannému informování o dění v obci, ale umožňuje vám také na jednotlivá sdělení reagovat.
Starosta tedy vidí, komu bylo sdělení doručeno, ale také reakce příjemců. Díky tomu může obec Mobilní Rozhlas v budoucnu využít i třeba k vytváření jednoduchých minireferend a průzkumů. Bude tedy možné v reálném čase konzultovat některá rozhodnutí s občany, což samosprávě umožní plánovat další kroky. Proto také patří Mobilní Rozhlas do skupiny chytrých, tedy SMART nástrojů.
Co může nabídnout chytře komunikující obec?
• Neunikne vám žádná důležitá informace, i když jste třeba v práci nebo na dovolené.
• Sami si volíte, jaké informace chcete dostávat.
• Máte možnost se zapojit do dění v obci a jednoduše sdělit vedení svůj názor.
• Máte šanci nahlašovat problémy v obci, jako je nepořádek nebo vandalismus, jednoduše přes aplikaci v mobilním telefonu. Aplikace je bezplatnou součástí platformy Mobilní Rozhlas.
• Můžete jednoduše pomáhat sousedům třeba při hledání ztracených věcí nebo zatoulaných zvířat.
Do chytré komunikace se svou obcí se snadno můžete zapojit i vy. Stačí se do systému zaregistrovat a nastavit si preference toho, jaké informace chcete od své obce získávat. Budete tak dostávat skutečně jen ty zprávy, které vás budou zajímat. Registrovat se můžete on-line (odkaz naleznete na webových stránkách města www.zamberk.cz) přes aplikaci v telefonu, nebo vyplněním tištěného formuláře (vyšel jako příloha Žamberských listů č. 4 a je k dispozici na podatelně úřadu).
Škodová Monika, Mgr. | dne 04.03.2021
Mobilní RozhlasMobilní Rozhlas