Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

TALENT 2017 LÁMAL REKORDY V POČTU NOMINOVANÝCH STUDENTŮ

V pondělí 26. února 2018 se v Divišově divadle uskutečnil již třináctý ročník slavnostního předávání ocenění talentované mládeži za mimořádné výsledky dosažené v oblasti sportu, kultury a vědomostí za uplynulý rok.
Město Žamberk přijalo za rok 2017 velký počet nominací pro nadané děti ze Žamberka nebo reprezentují žamberské školy či kroužky. Pamětní list a cenu si odneslo celkem 126 dětí (někteří byli nominováni ve více kategoriích). Zájmy dětí jsou různorodé: Kategorie Sport – tenis, biatlon, rychlostní kanoistika, orientační běh, přespolní běh, karate, stolní tenis, tanec a letošní novinkou byla nominace letec s kluzákem Cirrus. Kategorie Vědomosti – matematika, fyzika, instalatérské práce, gastro, zeměpis, angličtina, zednické práce. Kategorie Kultura – housle, kytara, recitace, dramatický obor, výtvarný obor a kapela Big Band.
Slavnostní večer moderoval Martin Mimra, ceny a diplomy předal starosta města Jiří Dytrt a místostarosta Oldřich Jedlička. Zpestřením večera bylo vystoupení TS NEON MINI Kids a JVK Chilly, krásný program připravila i ZUŠ Petra Ebena. Na konci večera se promítaly fotografie oceněných a poté následoval film o Tomáši Rybičkovi z Domova pod hradem Žampach.
Velké poděkování patří rodičům, pedagogům a trenérům, kteří je podporují, motivují a tráví s nimi svůj volný čas. Poděkování také patří všem učitelům, vedoucím, Fidiku a Animu za spolupráci při přípravách této akce. Nominovaným přejeme další skvělé úspěchy v letošním roce 2018.

V KATEGORII SPORT DO 14 LET BYLI NOMINOVÁNI:
biatlon – Nina Kubíčková, Rozálie Hegerová, Svatava Mikysková; karate – Vojtěch Dušek, Bohuslav Dušek, Jan Nedelčev; běh – Daniel Barvínek; stolní tenis – Michal Puchmeltr; kanoistika – Karolína Málková, Nikola Málková, Michaela Křikavová, Jan Stejskal, Štěpán Exler, Anežka Larischová, Tomáš Faltus, Tereza Jedličková, Barbora Hartmanová

1. místo: Jan Stejskal – kanoistika
3 x 1. místo na Mistrovství ČR na kajaku K1 500 m, 200 m a 2 km
2 x 1. místo na Mistrovství Moravy s mez. účastí 8 států K1 500 m a 200 m
4 x 1. místo Český pohár Račice K1 a K2 200 m, 500 m a 1 km

1. místo: Štěpán Exler – kanoistika
2 x 1. místo na Mistrovství ČR na kajaku K1 200 m a 500 m
4 x 1. místo Český pohár Račice K1 a K2 200 m, 500 m a 1 km
2 x 1. místo Na Mistrovství Moravy s mez. účastí 8 států K2 200 m a 500 m

2. místo: Vojtěch Dušek – karate
1. místo ipon kumite shobu mladší žáci do 34 kg, Světový pohár karate Shotokan WSF, Pardubice 2017
2. místo kumite mladší žáci do 34 kg, Světový pohár karate Shotokan WSF, Pardubice 2017
2. místo: Bohuslav Dušek - karate
1. místo kumite starší žáci do 50 kg, Světový pohár karate Shotokan WSF, Pardubice 2017
2. místo kumite starší žáci do 50 kg, Světový pohár karate Shotokan WSF, Pardubice 2017

3. místo: Karolína Málková – kanoistika, debl kajak se sestrou
3. místo a 2 x 4. místo na Mistrovství ČR na K2 200 m a 500 m
4 x 1. místo Labsko - Orlický pohár na K2 200 m, 500 m a 3 km
1. místo Labsko-Orlický pohár Černožice K1 200 m

3. místo: Nikola Málková – kanoistika, debl kajak se sestrou
3. místo a 2 x 4. místo na Mistrovství ČR na K2 200 m a 500 m
4 x 1. místo Labsko - Orlický pohár na K2 200 m, 500 m a 3 km
2. místo Labsko-orlický pohár Černožice K1 200 m

V KATEGORII SPORT 15-19 LET BYLI NOMINOVÁNI:
kanoistika – Vojtěch Procházka, Monika Černohousová; tenis – Adéla Moravcová, Natálie Jindrová, Dominik Horálek; stolní tenis – Martin Myšák, Amálie Šafářová, Julie Linhartová; biatlon – Nikita Kubíčková, Tomáš Mikyska; běh – Anna Kopecká, Jan Pešava; letec - Tomáš Moravec

1. místo: Vojtěch Procházka – kanoistika
Mistr Evropy 2017

2. místo: Anna Kopecká – orientační běh
1. místo na Mistrovství ČR klubů za dorost
1. místo v české lize klubů za dorost
1. místo na Mistrovství ČR štafet za dorostenky
1. místo v českém poháru štafet
2. místo Na MČR v nočním orientačním běhu
2. místo Na MČR na klasické trati

3. místo: Adéla Moravcová – tenis
Kategorie starších žákyň: ve svém ročníku je 6. hráčkou v republice a ve Východočeské oblasti je na 1. místě.
Kategorie dorostenek: je 7. hráčkou ve Východočeské oblasti a ve svém ročníku narození je na 1. místě.
1. místo v singlu a 1. místo v deblu Rakousko
3. místo v singlu a 2. místo v deblu Mariánské lázně
1. místo v singlu na VČ přeborech
Vítězství v 1. kole na MČR žen a postup mezi nejlepších 16

Za mimořádný sportovní výkon: Tomáš Moravec
Přelet s bezmotorovým kluzákem Cirrus na uzavřené trati. Start a cíl žamberské letiště s délkou 300 km.

KATEGORIE SPORT - DRUŽSTVA
Družstvo dívek (kategorie střední školy) Gymnázium Žamberk, přespolní běh ve složení: Zuzana Haufová, Anna Kopecká, Aneta Bartošová, Ivana Boková, Lucie Motlová, Tereza Abrahámová, Libuše Holečková, Marie Sokolová

TS NEON MINI KIDS ve složení: Kristýna Bartošová, Ester Boháčová, Pavel Doskočil, Zdeněk Dostálek, Dominik Hynek, Robin Janiš, Rebeka Janišová, Karolína, Jirásková, Nikol Kadlecová, Denisa Kašparová, Barbora Krausová, Tereza Krausová, Tereza Kulhavá, Daniel Matyáš, Kateřina Nekvindová, Stela Podzemná, Jasmína Prausová, Linda Štěpánková, Adéla Venclová, Aneta Venclová

TS NEON JVK CHILLY ve složení: Matěj Beier, Petra Bílá, Jana Drymlová, Magdalena Dvořáková, Vendula Jana Falladová, Eliška Fránková, Veronika Kubištová, Radek Lakomý, Nela Lepinová, Adéla Luxová, Hana Mácová, Kristýna Novotná, Kristýna Poláčková, Lucie Pospíšilová, Rozálie Stránská, Nela Ševčíková, Eliška Vodehnalová

Družstvo staršího žactva -TOSK Žamberk ve složení: Adéla Moravcová, Natálie Jindrová, Dominik Horálek

1. místo TS NEON JVK CHILLY
5. místo Mistrovství Čech Chrudim, postup na MČR, taneční skupina roku - Mistrovství ČR

1. místo Družstvo dívek v přespolním běhu – Gymnázium Žamberk
6. místo na republikovém finále škol
1. místo v okresním i krajském finále

2. místo TS NEON MINI KIDS
2. místo Zemské kolo Čechy a 7. místo Mistrovství ČR ve street dance, Brno
Postup na MČR

V KATEGORII VĚDOMOSTI BYLI NOMINOVÁNI:
matematika, zeměpis, fyzika, – Tomáš Sourada, Vojtěch Doleček, Prokop Bernard, Anna Spáčilová, Tomáš Strnad, Matouš Rous, Vojtěch Baláš, Zuzana Haufová; angličtina – Martin Vanický; biologie – Jan Šeda; instalatér – Dominik Dušek, Ladislav Dostál, Lukáš Andrle; gastro – Veronika Krejsová; zedník – Jakub Vítek, Radek Skalický

1. místo: Tomáš Sourada – matematika, fyzika, logika
1. místo Matematická olympiáda, krajské kolo, kategorie B
1. místo Fyzikální olympiáda, krajské kolo, kategorie C
4. místo Logická olympiáda, krajské kolo
1. místo Matematický klokan, krajské kolo

2. místo: Veronika Krejsová – gastro
1. místo za nejlepší paprikovou omáčku

2. místo: Jakub Vítek – zedník
1. místo v kategorii zednických prací, soutěž je jedinečná v celé České republice

2. místo: Radek Skalický – zedník
1. místo v kategorii zednických prací, soutěž je jedinečná v celé České republice

V KATEGORII KULTURA JEDNOTLIVCI BYLI NOMINOVÁNI:
housle: Lenka Šimková, Barbora Neugebauerová, Anežka Sládková; kytara: Zdeněk Železo, recitace: Mariana Matějčíková, Tomáš Sourada

1. místo: Zdeněk Železo – kytara
1. místo v krajském kole a 2. místo v ústředním kole soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

2. místo: Mariana Matějčíková – literárně dramatický obor, recitace
Postup na krajskou a ústřední přehlídku dětských recitátorů ve Svitavách – místa se neudělují

3. místo: Lenka Šimková – housle
1. místo v krajském kole soutěže ZUŠ

KATEGORIE KULTURA - DRUŽSTVA
Literárně dramatický obor – Loutkářský soubor MajTO ve složení: Tomáš Sourada, Mariana Matějčíková, Olga Strnadová

Výtvarný obor ve složení: Karolína Šorejsová, Veronika Tomanová, Vojtěch Cvik, Tomáš Hlaváček, Jakub Jirčík, Adam Šťovíček

Big Band ZUŠ Petra Ebena Žamberk ve složení: Adam Adámek, Tereza Junková, Zdeněk Kalous, Eva Steffková, Petr Polák, Daniel Potoček, Jan Hauf, Karolína Dudková, Tereza Procházková, Erik Všetička, Filip Krejčí, Vratislav Rusz, Ondřej Chládek, Jan Černý, Dominik Friml, Miroslav Koblížek, Vojtěch Biedla, Kurt Steffek

1. místo: Loutkářský soubor MajTO
Představení „zelený příběh s modrým koncem aneb Maruška“ – postup na krajskou přehlídku dětského divadla ve Svitavách, nominace a účast na festivalu „Loutkářská Chrudim“

Uvedena je pouze část těch nejlepších výsledků, vzhledem k počtu nominovaných, úplný výpis všech úspěchů není možný.
Hanáková Silvie Elizabeth, Bc. | dne 02.03.2018
Talent 2017Talent 2017Talent 2017Talent 2017Talent 2017Talent 2017Talent 2017