Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Město Žamberk předá Ceny města a oslaví státní svátek

Již devátým rokem jsou při příležitosti oslav státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu udělovány Ceny města Žamberka významným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj a propagaci města. Slavnostní předávání Cen města se skuteční 23. října od 18 hodin v Divišově divadle.
Ocenění bude letos uděleno paní Haně Sklenkové za dlouholetou spolupráci s městem Žamberkem a Městským muzeem Žamberk v oblasti výtvarné fotografie, za reprezentování města na výstavách v České republice i zahraničí a za dlouhodobou podporu pěveckého sboru Viola; panu Břetislavu Havlovi za dlouholeté členství v žamberském Sokolu, jehož je starostou, za práci s dětmi, mládeží i dospělými v oblasti sportu, za vzorné vedení oddílu stolního tenisu, za výchovu úspěšných sportovců a významnou propagaci města; Jiřímu Šmokovi in memoriam za dlouholeté členství ve Sboru dobrovolných hasičů Žamberk, jehož byl velitelem, starostou a místostarostou, za významný podíl na vzniku Hasičského muzea v Žamberku, za obětavost, pracovitost a aktivitu v hasičském sboru i mimo něj.
Slavnostní večer doplní vystoupení žáků ZUŠ Petra Ebena Žamberk a na závěr koncert skupiny Za5! z Vyškova. V předsálí divadla bude naistalována výstava z fotosoutěže na téma Sakrální a historické památky v Žamberku.

Státní svátek Den vzniku samostatného československého státu si připomeneme na vzpomínkovém setkání na Masarykově náměstí v pondělí 28. října v 15 hodin. O hudební doprovod se opět postará ZUŠ Petra Ebena, květiny položíme také u památníku obětem první světové války a pomníku legionáře Bedřicha Havleny ve Vojáčkových sadech. Srdečně zveme širokou veřejnost k účasti na setkání.
Škodová Monika, Mgr. | dne 18.10.2019
plakát Cena městaplakát Cena městapietní setkání