Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Výstava za sklem - Velikonoční pohlednice

Svátky jara jsou za dveřmi! Letošní Velikonoce opět nebudeme moci slavit jako největší křesťanské svátky v roce ani jako tradiční koledu a obchůzku s pomlázkou, nebo jak říkali v našem kraji dříve - šmerkust.
Přesto můžeme v obchodech nejen v centru města vidět krásnou velikonoční výzdobu, na náměstí si dozdobit kraslicemi společný „vajíčkovník“, doplněný malovanými kamínky převážně od dětí, a obdivovat množství barevných jarních květinek – petrklíčů, narcisů, modřenců, macešek nebo hyacintů před obchůdky s květinami i na parapetech oken a v zahrádkách. A i když jsou z důvodu vládních nařízení muzeum, divadlo nebo knihovna zavřené, můžeme Vás pozvat k prohlídce výstavy, a ne ledajaké.
Zveme Vás při Vaší velikonočně laděné procházce městem na VÝSTAVU ZA SKLEM, kterou si budete moci prohlédnout zvenčí a bez placení vstupného. Připravili jsme pro Vás ukázku malé kolekce velikonočních pohlednic ze soukromé sbírky, kterou můžete zhlédnout bez omezení kdykoliv během dne, v pracovní dny i ve svátky a zcela zdarma. Je možné, že si vzpomenete na časy, kdy se ještě v hojném množství pohlednice posílaly poštou. Výstavu najdete v Kostelní ulici v bývalém Infocentru mezi Foto Sklenka a papírnictvím (pro návštěvníky z celého okresu přesněji mezi křižovatkou u kostela a náměstím po pravé straně za řadou sloupů). Přejeme všem krásnou jarní netradiční zážitkovou vycházku městem a VESELÉ VELIKONOCE!
Suchomelová Kateřina , Ing. | dne 26.03.2021
Výstava za sklem