Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

V Žamberku ocenili mladé talenty

V pondělí 25. února 2019 se v Divišově divadle uskutečnil již čtrnáctý ročník slavnostního předávání ocenění talentované mládeži za mimořádné výsledky dosažené v oblasti sportu, kultury a vědomostí za uplynulý rok.
Letos se celkem nominovalo 87 talentů v šesti kategoriích, z nichž bylo 14 v kategorii Sport do 14 let; 10 v kategorii Sport 15 – 19 let; 4 nominace (celkem 38 osob) v kategorii Sport družstva; 8 v kategorii Hudba; 3 jednotlivci a 1 trojice v Literárně dramatické kategorii a 4 jednotlivci, 1 dvojice a 1 trojice v kategorii Vědomosti.
Udílení cen již tradičně moderoval Martin Mimra a všichni nominovaní dostali pamětní listy a věcné dary z rukou starosty města Oldřicha Jedličky a místostarostky Zděnky Šebkové. Ti nejlepší pak převzali diplomy a keramické ceny.
O kulturní doprovodný program se zasloužili žáci Základní umělecké školy Petra Ebena Žamberk a Střediska volného času, Animo, Žamberk. Diváci vyslechli žesťové zahajovací fanfáry pod vedením Richarda Heckenbergera, poté následovala hudební vystoupení Big bandu a literárně dramatický obor byl zastoupen přednesem Tomáše Sourady, Taneční skupina Neon – kategorie DVK CHILLY zatančila choreografii „Moje královna“. Závěr večera již tradičně patřil promítání fotografií nominovaných a filmu Domova pod hradem Žampach „Sraz po zvláštní škole“, se kterým soutěžili na mezinárodním filmovém festivalu Mental Power Prague Film Festival, na němž získali cenu za Nejlepší film, dále cenu za Hlavní mužskou roli pro obdivuhodného Oldu Kašpara a nominace na nejlepší kameru, scénář a vedlejší ženskou roli.
Velké poděkování patří rodičům, pedagogům a trenérům, kteří je podporují, motivují a tráví s nimi svůj volný čas. Poděkování také patří všem učitelům, vedoucím, Fidiku a Animu za spolupráci při přípravách této akce. Nominovaným přejeme další skvělé úspěchy v letošním roce 2019.

V KATEGORII SPORT DO 14 LET BYLI NOMINOVÁNI:

fotbal: Aleš Brebis; cyklistika: Vojtěch Kocúr, Barbora Mitvalská, Marcel Svoboda; karate: Vojtěch Dušek; kanoistika: Jan Kraus, Jan Stejskal, Štěpán Exler, Anežka Larischová, Tomáš Faltus, Barbora Hartmanová, Jakub Larisch, Tereza Jedličková; biatlon: Agáta Moskvová
1. místo: Jan Kraus – kanoistika
1. místo na mistrovství České republiky na krátké tratě
1. místo na Českém poháru v Račicích
1. místo: Tereza Jedličková – kanoistika
1. místo na mistrovství České republiky v Praze
1. místo na mistrovství České republiky v Račicích
2. místo: Vojtěch Kocúr – cyklistika
2. a 4. místo na mistrovství v horské cyklistice ve Srubech
3. místo: Agáta Moskvová – biatlon
Celková vítězka běžeckého poháru ISCAREX CUP v kategorii mladší žákyně
3. místo na OLYMPIÁDĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE 2018 v lyžařském orientačním běhu

V KATEGORII SPORT 15-19 LET BYLI NOMINOVÁNI:

karate: Bohuslav Dušek; tenis: Adéla Moravcová, Dominik Horálek, Ondřej Šrámek;
letec: Adam Toman; cyklistika: Marian Svoboda; kanoistika: Karolína Málková, Nikola Málková; biatlon: Svatava Mikysková, Tomáš Mikyska
1. místo: Bohuslav Dušek – karate
Mistr ČR v kumite v kategorii dorostenci – 57 kg 2018
2. místo: Ondřej Šrámek – tenis
5. hráčem ve Východočeské oblasti
v kategorii dospělých je na 27. místě ve Východočeské oblasti
2. místo: Adam Toman – letec
2. místo v kategorii SPORTSMAN na mistrovství České republiky
3. místo na akrobatickém poháru v Mladé Boleslavi
3. místo: Karolína Málková – kanoistika
3. místo v celkovém bodování Českého poháru v žačkách
3. místo Nikola Málková – kanoistika
7. místo v celkovém bodování Českého poháru v žačkách
Mimořádné ocenění: Svatava Mikysková – biatlon
1. místo žebříček ČP
1. místo závod s hromadným startem
Mimořádné ocenění: Tomáš Mikyska – biatlon
1. místo rychlostní závod MČR v biatlonu na kolečkových lyžích
1. místo stíhací závod MČR v biatlonu na kolečkových lyžích

KATEGORIE SPORT – DRUŽSTVA

Družstvo dívek Gymnázia Žamberk, přespolní běh ve složení: Aneta Bartošová, Zuzana Haufová, Lucie Motlová, Karolína Burešová, Hana Šmídková, Eliška Balášková

Družstvo chlapců Gymnázia Žamberk, přespolní běh ve složení: Jan Pešava, Matěj Költö, Vojtěch Dostálek, Jan Hauf, Michal Harcula

TS NEON DVK CHILLY ve složení: Adéla Břízová, Natálie Fabiánová, Denisa Faltusová, Barbora Hernychová, Rebeka Janišová, Karolína Janišová, Dominika Jedličková, Jitka Kalousová, Tereza Krejsová, Aneta Kristejnová, Daniela Majvaldová, Marika Malá, Michaela Maříková, Vanda Pácalová, Laura Stejskalová, Linda Štěpánková, Natálie Tomanová, Saša Vršková

Družstvo Dorostu - TOSK Žamberk ve složení: Filip Hudetz, Mikolaj Bal, Lukáš Malý, David Neugebauer, Kamila Šafránková, Dominik Horálek, Ondřej Šrámek, Adéla Moravcová

1. místo: Družstvo dorostu TOSK Žamberk – tenis
2. místo v Junior Tour – Východočeská divize Pardubického a Královéhradeckého kraje

V KATEGORII VĚDOMOSTI BYLI NOMINOVÁNI:

matematika, fyzika, logika, český jazyk: Tomáš Sourada; tvorba povídek: Eliška Pirklová, Kristýna Lepinová; prezenční dovednosti: Klára Bajtová, Lukáš Kuklík, František Hebr, Justýna Všetičková, Zdeněk Železo; truhlář: Jan Brandejs; instalatér: Lukáš Daníček;
gastro: Eliška Motlová

1. místo: Tomáš Sourada – matematika, fyzika, logika, český jazyk
1. místo v krajském kole matematické olympiády
1. místo v krajském kole olympiády v českém jazyce

2. místo: Jan Brandejs – truhlář
1. místo za Pardubický kraj v regionálním kole Mistrovství ČR oboru Truhlář

3. místo: Eliška Pirklová a Kristýna Lepinová
Za tvorbu povídek pro brožuru Spolu o historii v rámci projektu partnerských měst Letohrad – Niemcza

V KATEGORII KULTURA JEDNOTLIVCI BYLI NOMINOVÁNI:

Příčná flétna: Rozálie Hegerová; klarinet: Jan Hauf; saxofon: Karolína Dudková, Tereza Procházková; lesní roh: Tomáš Veselý, trubka: Adam Sládek, tenor: Vojtěch Flekr; sólový zpěv: Marieta Bryscejnová; recitace: Rozálie Hegerová, Hana Dolečková, Tomáš Sourada

1. místo: Rozálie Hegerová – hra na příčnou flétnu a recitace
1. místo v okresním a 1. místo v krajském kole soutěže ZUŠ
postup na krajskou a odtud na celostátní přehlídku (místa se neudělují)

2. místo: Tomáš Sourada – recitace
postup na krajskou a odtud na celostátní přehlídku uměleckého přednesu Wolkrův
Prostějov

3. místo: Adam Sládek – hra na trubku
1. místo v okresním a 1. místo v krajském kole soutěže ZUŠ

KATEGORIE KULTURA - DRUŽSTVA

Literárně dramatický obor – Loutkářský soubor MajTO ve složení: Tomáš Sourada, Mariana Matějčíková, Olga Strnadová

1. místo: Loutkářský soubor MajTO
Představení „Šťastný princ“ – z krajského kola přímý postup na festival „Loutkářská
Chrudim“ a na festival „Jiráskův Hronov“ – nejvyšší mety loutkářského
a ochotnického divadla.
Na podzim byla na přehlídce Přelet nad loutkářským hnízdem v Praze toto představení
Oceněno jako letošní nejlepší amatérská loutkářská inscenace

Uvedena je pouze část těch nejlepších výsledků, vzhledem k počtu nominovaných, úplný výpis všech úspěchů není možný.
Silvie Hanáková, kultura, občanské záležitosti
Hanáková Silvie Elizabeth, Bc. | dne 01.03.2019
010203040507080910111213141516151617