Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Majáles 2012

V úterý 1. května se v ulicích města a na Masarykově náměstí v Žamberku uskutečnila tradiční studentská slavnost Majáles 2012.
V úterý 1. května se v ulicích města a na Masarykově náměstí v Žamberku uskutečnila tradiční studentská slavnost Majáles 2012.

Každá akce, která se pořádá pod širým nebem je ovlivněna z velké části počasím. A to letošní se opravdu vydařilo - rtuť teploměru na letních teplotách a slunečno. Co více si přát?

Návštěvníci shlédli originální, vtipné masky v majálesovém průvodu. Ten prošel ulicemi města za doprovodu Dechového orchestru ZUŠ Petra Ebena Žamberk a mažoretek ZŠ Nádražní 743. Nechyběla ani královská rodina v kočáře, doprovázená oddanými dvořany.
Majálesová estráda na Masarykově náměstí, nabídla divákům vystoupení studentů žamberského gymnázia, mažoretek, taneční skupiny NEON, žáků základních škol i ZUŠ Petra Ebena. Do programu hudebně přispělo i lehce netradiční uskupení čtyř milovníků hudby pod názvem Štěpán Tylš Qvartet. Zazněly i africké bubny. Program byl opravdu různorodý.

Celou majálesovou estrádu vtipně a pohotově moderovali studenti žamberského gymnázia - Aneta Marešová a Martin Macháček. Děkujeme.

Od 16 hodin už patřilo pódium pouze hudbě. V tomto roce na Mafestu vystoupily kapely různých žánrů. Rocková studentská skupina Ready Mate, folková Epy de Mye z Českých Budějovic a na závěr "skáčková" Tatroska z Olomouce.

Nechybělo bohaté občerstvení ani stánky s produkty ruční výroby.

Za úspěšné uskutečnění celé akce patří poděkování hlavně realizačnímu týmu a dále všem studentům, kteří se podíleli na majálesových přípravách, stavění, sklízení pódia a dalších pracích, které Majálesu nejen předcházely, ale i ho uzavíraly, zvláště třídě 7. A z gymnázia Žamberk za jejich pracovní nasazení. Byli jste jak mravenci.

Velké díky patří Městu Žamberk za to, že Majáles každoročně podporuje a umožní tak široké veřejnosti shlédnout vystoupení převážně žamberské mládeže a studentů.
Vanický Zdeněk | dne 03.05.2012