Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Návštěva prezidenta Miloše Zemana a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického v Žamberku

V úterý 3. listopadu hostilo město Žamberk vzácnou návštěvu, prezidenta republiky Miloše Zemana, který přijel v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
Společně navštívili nejprve radnici, kde rokovali se zastupiteli města a řediteli městských organizací. Poté se kolona přesunula do Divišova divadla, kde na prezidenta a hejtmana čekal zaplněný sál. V úvodu pan prezident zmínil přednosti Pardubického kraje a mířil zejména do ekonomické oblasti – chválil nízkou míru nezaměstnanosti. Zároveň ale poukázal na fakt, že jsou u nás průměrné mzdy hluboko pod státním průměrem. Řada přišla také na dotazy občanů, které mířily na palčivé problémy dneška jako je hrozba Islámského státu a příliv uprchlíků, lidi zajímalo mimo jiné i prolomení těžebních limitů. Na památku prezidentské návštěvy se Miloš Zeman podepsal do pamětní knihy města a převzal z rukou starosty města Jiřího Dytrta krásný dar, ručně paličkovaný strom se srdcem od krajkářky Marie Poludové.
Škodová Monika, Mgr. | dne 05.11.2015
PrezidentPrezidentPrezidentPrezidentPrezidentPrezidentPrezidentPrezidentPrezidentOficiálníOficiálníOficiálníOficiálníOficiálníOficiálníOficiálníOficiálníOficiální