Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Festival JamRock 2016

JamRock - jeden z velkých českých festivalů, který každoročně přináší do kraje podorlicka desítky kapel včetně zahraničních z USA, Británie, Finska, Švédska, Austrálie, Chile atd… proběhne letos ve dnech 3. – 5. června v Žamberku již podeváté.
JamRock nabízí přes šedesát skupin šesti žánrů. Divákům se tak dostává velký výběr kvalitní muziky, ale i divadla a bavičů.
Letos krom jiného vystoupí EVERLAST /USA/ - držitel ceny Grammy, Steven Seagulls /FIN/, Blended Brew /DK/ - skupina, kterou si vybrali světoznámí AC/DC jako svého hosta, ale i spousta skvělých českých skupin, jako jsou Divokej Bill, Wohnout s Evou Pilarovou, Anna K, Tři Sestry, Harlej, Dymytry nebo hip-hopoví Lipo, Ektor či Vladimír 518. Festivalovou klasiku zastoupí Vypsaná Fixa, Xindl X, Atmo Music, ale zahrají zde i mladé nadějné kapely jako The Atavist, kteří se propracovali až do finále světové soutěže rockových kapel G-BOB nebo místní The Complication. Žamberskou stálicí je pak výborná skupina Shatter.
Rockovou klasikou je Jasná Páka s Davidem Kollerem, perličkou a ozdobou festivalu však bude Vivaldianno J. Svěceného a M. Dvořáka ze skupiny Lucie, kteří po vyprodaných halách včetně pražské O2 Arény vyrazili na světové turné po Americe.
Diváci uvidí i Marka Ztraceného, metalové Dymytry či Torr, velmi úspěšnou Brněnskou skupinu Poletíme? či melodického Voxela.
Po půlnoci na pódiích ve stanech vystoupí DJ’s – v pátek Drum’n’Bass a v sobotu EDM.
V neděli ve stejném areálu vypukne JamFolk v čele s Robertem Křesťanem, zahraje skupina COP, Fleret, Spirituál Kvintet nebo např. anglický Jamie Marshall a další.
Škodová Monika, Mgr. | dne 19.05.2016