Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Cyklo Glacensis 2016

V pátek 20. května se od žamberské radnice vydali na trať česko-polským příhraničím cyklisté v rámci akce Cyklo Glacensis 2016.
Jednalo se již o 15. ročník sportovně propagační cyklojízdy, kterou pořádá město Žamberk ve spolupráci s Regionem Orlicko – Třebovsko pod patronátem 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Na české straně startovalo 10 cyklistických týmů z 10 českých měst, na straně polské 8 týmů z polských startovních měst. Společným cílem byl v letošním roce polský Lądek Zdroj.
Dvanáctičlenný žamberský tým přivítal starosta města Jiří Dytrt na radnici. Závodníci se posilnili na cestu, prodiskutovali náročnou trasu a vyrazili přes Bartošovice do Polska. „Počasí bylo nádherné po oba dny, Poláci pro nás měli připravené vědomostní soutěže o pěkné ceny, krásné ubytování a vynikající jídlo. Večer probíhala venkovní párty s živou kapelou, kolem půlnoci jsme se začali rozcházet na ubytování, abychom byli ráno fit na zpáteční cestu,“ pochvaloval si akci vedoucí týmu Michal Severa. Celkem měli žamberští cyklisté v nohou 165 km a až na pár defektů proběhlo vše v pohodě a výborné náladě. Většina byli tradiční účastníci, a tak si mohli tričko z 15. ročníku Cyklo Glacensis zařadit do svých sbírek.
Škodová Monika, Mgr. | dne 24.05.2016
CGCGCGCGCGCGCGCG