Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Kam po prázdninách 2015

V loňském roce se tým SVČ ANIMO rozhodl uspořádat veletrh kroužků a volnočasových aktivit pro děti i dospělé s názvem Kam po prázdninách. Akce se vydařila a tak bylo samozřejmostí uspořádat letos na začátku školního roku druhý ročník.
Zájemci o sportovní či tvořivé aktivity si mohli v pátek 4. září ve Skateparku a Dětském dopravním hřišti prohlédnout nabídku kroužků, užít si doprovodný program a proniknout do zákulisí jednotlivých aktivit. Letos se představila také žamberská ZUŠ Petra Ebena s nabídkou hudebních, tanečních a výtvarných oborů, Hokejový klub SK Žamberk pod vedením trenéra mládeže Tomáše Brožka. Občanské sdružení CEMA Žamberk prezentovalo svou činnost a připravilo zábavné soutěže pro děti a hernu pro nejmenší. Úkoly pro děti, kvízy a poznávačky připravila Městská knihovna Žamberk, která celoročně chystá pro malé čtenáře zajímavé akce a programy.

V průběhu celého odpoledne mohli návštěvníci sledovat ukázky jednotlivých zájmových aktivit a vybrat si to pravé, jak trávit svůj volný čas. Ti, kdo už měli o kroužcích jasno, se do nich mohli rovnou přihlásit. Postupně se představil skateboarding, Western club Alabama s ukázkou country tanců, orientální tance, oblíbená taneční skupina NEON a akční break dance. Na jednotlivých stanovištích byly připraveny ukázky a dílny. Děti si mohli vyzkoušet pouštění leteckých modelů, jak se vyrábí keramika, jak správně v baseballu odpálit míček, jaké jsou techniky kreslení, ochutnat výtečné buchty ve stánku gastronomického kroužku a mnoho dalšího.

Prostředí skateparku a dopravního hřiště poskytlo pro akci skvělé zázemí, občerstvení zajistil Bowling klub Karolína a nechyběla dobrá nálada a skvělá zábava. Přejeme tedy zejména dětem, aby se jim v jednotlivých kroužcích líbilo, naučili se něco nového a našli si prima kamarády.

Monika Škodová
Kultura a propagace města
Škodová Monika, Mgr. | dne 16.09.2015
Kam po prázdninách - hokejKam po prázdnináchKam po prázdnináchkrajkářkyNEONorientální tanceKam po prázdnináchKam po prázdnináchBreak dancevýtvarkaAlabama