Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Město Žamberk získalo Perníkovou popelnici - speciální cenu od ASEKOLu

SOUTĚŽ OBCÍ V TŘÍDĚNÍ ODPADU O PERNÍKOVOU POPELNICI 2013

Loňský, v pořadí již 7. ročník soutěže obcí Pardubického kraje o perníkovou popelnici byl oficiálně uzavřen.
Vítězové soutěže ve sběru tříděného odpadu si převzali ceny a už přemýšlejí, zda je v příštím roce obhájí. Jako třeba Horní Ředice, protože ty se staly rekordmanem uplynulého ročníku 2013, když si ze slavnostního vyhlášení odvezli hned čtyři ocenění.

V soutěži Perníková popelnice 2013 byla udělována ocenění autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s. a Pardubického kraje v kategoriích obcí do 300 obyvatel, do 2000 obyvatel a nad 2000 obyvatel. Hodnoceno bylo množství vytříděného odpadu přepočteného na jednoho obyvatele.
Při posuzování efektivity sběru a celkové výtěžnosti papíru, plastů, bílého i barevného skla a nápojových kartonů se přihlíželo i k množství vytříděných nebezpečných odpadů, bioodpadů a také zpětně odebraných vyřazených elektrozařízení. V rámci Perníkové popelnice byla udělována také zvláštní ocenění kolektivních systémů ASEKOL a ELEKTROWIN zabývající se odběrem vysloužilých elektrozařízení.

MĚSTO ŽAMBERK ZÍSKALO SPECIÁLNÍ ODMĚNU kolektivního systému ASEKOL za nejvyšší výtěžnost zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení, jako jsou informační technologie, televizory, počítačové monitory, elektrohračky, lékařské a měřicí přístroje, v přepočtu na jednoho obyvatele. K této ceně obdrželo město finanční odměnu 15 tis. Kč a také perníkovou prémii ve tvaru červeného kontejneru.

Už nyní probíhá další ročník soutěže Perníková popelnice, za rok 2014. Obce a města Pardubického kraje soutěží již od 1. ledna a výsledky ve sběru tříděného odpadu mohou ovlivnit do konce kalendářního roku 2014.

Velké poděkování patří nejen všem žamberanům, kteří se zapojili do třídění odpadů, ale také pracovníkům TS ŽAMBERK s.r.o. a obsluze sběrného dvora za zpětný odběr elektrozařízení a taktéž pracovníkům svozové firmy Jaromír Plundra, Žamberk, jež pro město perfektně zajišťují sběr a přepravu papíru, plastů, skla, nápojových kartonů a kovů.
Hovádková Alena, Ing. | dne 27.05.2014
Ke stažení:

Dokument: Výsledky "Perníková popelnice 2013" | soubor: 0538453495e741.pdf | velikost: 0.25 MB   - Výsledky "Perníková popelnice 2013"
Předání perníkové ceny za rok 2013Perníková popelnice 2013Perníková popelnice 2013Speciální odměna od ASEKOLu 2013Perníkové popelnice 2013