Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Žáci a studenti žamberských škol slavnostně ukončili školní rok

Konec školního roku žamberských základních a středních škol zpestřilo slavnostní předávání maturitních vysvědčení, výučních listů a pamětních listů v obřadní síni žamberské radnice.

Pasování prvňáčků na čtenáře

V pátek 15. června proběhlo v městské knihovně za přítomnosti pana starosty Jiřího Dytrta tradiční slavnostní pasování žáků prvních tříd na čtenáře.

Evropský svazek měst měl schůzku v Itálii

Po loňském setkání starostů a dalších zástupců Evropského svazku měst v Žamberku vedla letos cesta všech do italské Fresagrandinarie. Tradiční setkání mělo tentokrát dva mimořádné body programu.

Dne 21. května 2018 proběhla v obci Kvasiny Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje

Pořádající instituce, Centrum investic, rozvoje a inovací, uspořádala 5. ročník regionálního workshopu na téma Rozvoj obcí a regionů.

Cyklo Glacensis 2018

V pátek 18. května odstartovala tradiční cyklistická akce česko-polským příhraničím. Letos se jednalo již o 17. ročník cyklojízdy, kterou pořádá Region Orlicko-Třebovsko pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.

Den vítězství - 8. květen

Tento den slavíme jako státní svátek a letos uplynulo již 73. let od konce druhé světové války v Evropě.

Již sedmá pracovní stáž v Centru sociální péče i s prohlídkou domku P. Diviše

V úterý 17. dubna 2018 navštívili Centrum sociální péče města Žamberk kolegové ze Znojma. Zástupci vedení města a zaměstnanci Centra sociálních služeb Znojmo přijeli na plánovanou pracovní stáž a prezentaci pečovatelské služby v Žamberku, která jako jedna z prvních úspěšně prošla transformací.

Před 74 lety seskočila paraskupina BARIUM do okupované vlasti

Pamětní deska na hřbitově ve Vysoké nad Labem připomíná seskok paraskupiny BARIUM ve složení nadporučík Josef Šandera, četař aspirant Josef Žižka a četař Tomáš Býček dne 3. dubna 1944.

Workshop Na společné cestě pro rodiny

V úterý 13. března se v Žamberku setkaly tři desítky odborníků ze sociálních, zdravotnických i vzdělávacích organizací z města a širokého regionu i zástupci Pardubického kraje.

Porada starostů měst a obcí území obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku

Dne 20. února 2018 proběhla pravidelná porada starostek a starostů obcí obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku.

V Žamberku probíhá projekt vzdělávání neformálních pečujících

Role neformálních pečujících je v systému dlouhodobé péče nenahraditelná. O tom jsem se přesvědčil ve středu 14. února 2018, kdy v Žamberku proběhl kulatý stůl projektu "Vzdělávání pečujících osob v okrese Ústí nad Orlicí".

Starostové města Žamberka a městysu Kunvald byli přijati na americké ambasádě v Praze

Rok 2018 je rokem 100. výročí vzniku samostaného Československa a také začátkem oficiálních americko-českých diplomatických vztahů.

Poděkování po volbách prezidenta České republiky

Vážení spoluobčané,
děkuji vám za účast ve volbách prezidenta České republiky. V přiložené tabulce je uvedena účast v procentech za jednotlivé volební okrsky. Celková účast v Žamberku byla velmi vysoká a překročila hranici 70 %.

Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2017

V pondělí 22. ledna byla v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí vyhlášena anketa o nejúspěšnějšího sportovce okresu za loňský rok. V jedenácti kategoriích bylo nominováno 87 sportovců a funkcionářů, oceněno bylo 53.

Proběhlo přátelské novoroční setkání radních s řediteli organizací a firem

V pondělí 15. ledna 2018 se uskutečnilo v prostorách Domova mládeže Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk přátelské novoroční setkání radních města a ředitelů příspěvkových organizací se zástupci firem, které v uplynulém roce podpořily akce nebo činnost těchto organizací.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20