Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Město Žamberk přivítalo delegaci z amerického Rice Lake

V úterý 18. června 2019 v odpoledních hodinách se v obřadní síni žamberské radnice za přítomnosti vedení města a radních uskutečnilo slavnostní přijetí třicetičtyřčlenné delegace z partnerského města Rice Lake (Wisconsin, USA).
Byly tak zahájeny oslavy 25 let od uzavření partnerské smlouvy mezi oběma městy. Pozvání přijal mimo jiné starosta města Rice Lake Mike Diercks a paní Deborah Smith, která město Žamberk mnohokrát navštívila, stála u zrodu partnerství a zasloužila se největší měrou o kontakty mezi školami. Díky její aktivitě a úsilí tak roku 1994 vznikla mezi městy velmi úzká spolupráce v oblasti školství a každý rok mají možnost vycestovat studenti z žamberského gymnázia do amerického Rice Lake na roční studijní pobyt na tamní High School. Za dobu 25 let do Rice Lake odcestovalo 51 studentů a hostilo je 115 rodin. Vzniklo tak mnoho přátelství mezi rodinami a studenty a nyní se alespoň část z nich setkává. Město Žamberk převzalo certifikát udělený guvernérem státu Wisconsin Tonym Eversem, který prohlásil 1. červen 2019 za „Rice Lake and Žamberk Sister City Day“. Město Žamberk si velmi váží stávajícího partnerství a bude ho i nadále rozvíjet. Nyní celou delegaci, která je za historii 25 let partnerství nejpočetnější, čeká pětidenní bohatý program.


foto Tomáš Blaha
Faltusová Zuzana | dne 19.06.2019
25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake25 let partnerství Rice Lake