Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Školní rok ukončily žamberské školy opět slavnostně v obřadní síni

Stalo se již tradicí, že konec školního roku patří na žamberské radnici slavnostním obřadům. V tomto roce se uskutečnilo celkem 15 obřadů, při kterých byla předána maturitní vysvědčení, výuční listy, osvědčení, pamětní listy a vysvědčení za účasti zástupců města.
V pátek 31. května 2019 si v obřadní síni žamberské radnice převzali svá maturitní vysvědčení studenti tříd 8.A a 4.B Gymnázia Žamberk. Od svých třídních učitelek Mgr. Ivy Mimrové a Mgr. Zdenky Talackové přijali nejen vysvědčení, ale i cenné rady a přání úspěchu nejen v osobním a profesním životě, ale i při dalším studiu. Při slavnostní obřadu nechyběl projev starosty města Ing. Bc. Oldřicha Jedličky a ředitele školy Mgr. Martina Tyče. Do pamětní knihy města připojilo svůj podpis 44 úspěšných absolventů.

V pátek 14. června 2019 si v obřadní síni žamberské radnice převzali své výuční listy a osvědčení absolventi Střední školy a základní školy Žamberk. Ty jim slavnostně předala ředitelka školy Mgr. Věra Říčařová a třídní učitelé Mgr. Milan Rojek, Ing. Marcela Bednářová, Mgr. Jana Vraštilová, Mgr. Pavlína Olšarová a Bc. Lubomír Král. Svůj podpis do pamětní knihy města letos připojilo 14 úspěšných absolventů šesti učebních oborů – Kuchař, Pečovatelka, Zedník, Řezník a uzenář, Provoz prádelen, Praktická škola dvouletá. Mnoho štěstí v osobním i pracovním životě jim popřál starosta města Ing. Bc. Oldřich Jedlička a za Sbor pro občanské záležitosti Mgr. Bronislava Havlíková.

V úterý 25. června 2019 přijali pozvání do obřadní síně žamberské radnice absolventi Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Své výuční listy si převzalo celkem 20 úspěšných absolventů v oboru Cukrář, Číšník, Obráběč kovů, Instalatér, Truhlář a Kuchař. Mnoho štěstí do života i dalšího studia jim popřála ředitelka školy PhDr. Zuzana Pecháčková, třídní učitelé PaedDr. Vladimír Kopal a Ing. Stanislav Cukor, za Sbor pro občanské záležitosti Mgr. Bronislava Havlíková a místostarostka města Zděnka Šebková.

Ve čtvrtek 27. června a v pátek 28. června si svá vysvědčení a pamětní listy převzali žáci 9.A a 9.B Základní školy Žamberk, 28. října 581 a žáci 9.A a 9.B Základní školy Žamberk, Nádražní 743. Do dalšího studijního života jim popřáli mnoho zdaru jejich třídní učitelé Mgr. Regina Kohoutová zastoupená Mgr. Luďkem Holečkem, Mgr. Drahoslava Solničková, Mgr. Milan Hron, Mgr. Robert Šmédka, ředitelé škol Mgr. Jaromír Žejdlík a Mgr. Roman Pospíšil, starosta města Ing. Bc. Oldřich Jedlička, místostarostka Zděnka Šebková a za Sbor pro občanské záležitosti Mgr. Bronislava Havlíková. Povinnou školní docházku tak ukončilo celkem 72 žáků.

Slavnostní předávání vysvědčení se uskutečnilo i pro absolventy Žamberské akademie volného času. 24. a 26. června tak z rukou starosty města Oldřicha Jedličky a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Dagmar Ducháčkové převzalo celkem šest ročníků vysvědčení a absolventské listy.
Faltusová Zuzana | dne 02.07.2019
Gymnázium Žamberk - 8.AGymnázium Žamberk - 4.BSŠ a ZŠ Žamberk - výuční listySŠ OŘS ŽamberkSŠ OŘS Žamberk - S3ZŠ Žamberk, 28. října 581 - 9.AZŠ Žamberk, 28. října 581 - 9.AZŠ Žamberk, 28. října 581 - 9.AZŠ Žamberk, 28. října 581 - 9.BZŠ Žamberk, 28. října 581 - 9.BZŠ Žamberk, 28. října 581 - 9.BZŠ Žamberk, Nádražní 743 - 9.AZŠ ŽAmberk, Nádražní 743 - 9.BŽAVČŽAVČŽAVČŽAVČŽAVČ