Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Setkání starostů Evropského svazku měst letos hostil Veszprém

Každoroční setkání starostů Evropského svazku měst, který zahrnuje partnerská města Žamberk, Nowa Sól (Polsko), Veszprém (Maďarsko), Püttlingen (SRN), Senftenberg (SRN), Saint-Michel-sur-Orge (Francie) a Fresagrandinaria (Itálie), se letos konalo ve dnech 24. – 27. července v maďarském Veszprému.

Žamberská akademie volného času se těší mimořádné oblibě

V červnu zakončilo školní rok šest tříd Žamberské akademie volného času.

Školní rok ukončily žamberské školy opět slavnostně v obřadní síni

Stalo se již tradicí, že konec školního roku patří na žamberské radnici slavnostním obřadům. V tomto roce se uskutečnilo celkem 15 obřadů, při kterých byla předána maturitní vysvědčení, výuční listy, osvědčení, pamětní listy a vysvědčení za účasti zástupců města.

Město Žamberk přivítalo delegaci z amerického Rice Lake

V úterý 18. června 2019 v odpoledních hodinách se v obřadní síni žamberské radnice za přítomnosti vedení města a radních uskutečnilo slavnostní přijetí třicetičtyřčlenné delegace z partnerského města Rice Lake (Wisconsin, USA).

Hejtman Martin Netolický se v Žamberku věnoval dopravě, krajským organizacím i kultuře

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý 4. června dopoledne Žamberk, kde jednal se starostou města Oldřichem Jedličkou.

Ohlédnutí za volbami do Evropského parlamentu v Žamberku

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych poděkoval Vám všem, kteří jste přišli k volbám do Evropského parlamentu ve dnech 24. - 25. května 2019 a odevzdali své hlasy.

Muzeum starých strojů uspořádalo den otevřených dveří

Areál bývalé Vonwillerovy továrny se v sobotu 18. května 2019 otevřel veřejnosti na tradičním jarním dni otevřených dveří, který tentokrát nesl název Jak se staví železnice.

Den vítězství – vzpomínka na konec druhé světové války

8. květen slavíme jako státní svátek Den vítězství, kdy před 74 lety skončila druhá světová válka v Evropě. Při této příležitosti uctili památku obětí tohoto válečného konfliktu představitelé města položením květin u památníků.

Slavnostní představení a žehnání praporu Okresního sdružení hasičů Ústí nad Orlicí

V neděli 28. dubna 2019 se v Ústí nad Orlicí uskutečnilo slavnostní představení a žehnání praporu Okresního sdružení hasičů Ústí nad Orlicí.

Návštěva poslance Ing. Martina Kolovratníka

V pondělí 8. dubna 2019 navštívil město Žamberk poslanec Ing. Martin Kolovratník, který je místopředsedou Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedou podvýboru pro dopravu.

Rekonstruované Dětské dopravní hřiště opět slouží dětem

V pátek 29. března 2019 bylo slavnostně otevřeno Dětské dopravní hřiště, které získalo nové zázemí – venkovní učebnu, prostornější úložné prostory i vyhlídkovou terasu.

Veřejné projednání nové podoby lávky u sokolovny přineslo nové nápady

V pondělí 18. března se v jednacím sále zastupitelstva města sešli všichni, kdo se zajímají o podobu nové lávky u sokolovny, na veřejném projednání. Současná, více než sto let stará lávka je uzavřena z důvodu havarijního stavu a intenzivně se pracuje na projektu její nové podoby.

Vichřice Eberhard páchala škody i v Žamberku

Během noci z neděle 10. března na pondělí 11. března měli hasiči rušno. Navečer se podíleli na likvidaci požáru v Letohradě, poté zůstali na stanici z důvodu výstrahy ČHMÚ před mimořádně silným větrem.

Pracovní setkání vedení města a vedoucích odborů MěÚ s poslancem Jaroslavem Kytýrem, předsedou podvýboru PS PČR pro veřejnou správu

Dne 25. února 2019 se na základě iniciativy starosty města Oldřicha Jedličky uskutečnilo na radnici v Žamberku pracovní setkání vedení města a vedoucích odborů městského úřadu s poslancem Jaroslavem Kytýrem.

Máme schválený rozpočet příjmů a výdajů na rok 2019

Zastupitelstvo města Žamberka schválilo dne 12. února 2019 rozpočet příjmů a výdajů města Žamberka na rok 2019 s předpokládanými příjmy ve výši 177.563.300 Kč a předpokládanými výdaji ve výši 235.869.300 Kč.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23