Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Přijetí zástupců delegací partnerských škol Gymnázia Žamberk v rámci projektu Comenius

V pondělí 24. března 2014 přijal starosta města Jiří Dytrt v obřadní síni žamberské radnice zástupce delegací partnerských škol Gymnázia Žamberk Nádražní 48, Žamberk 564 01 v rámci projektu Comenius.

Výnos z prodeje tomboly pomohl dobré věci.

Na začátku měsíce ledna proběhl první ročník Žamberského divadelního plesu. Vyjma kvalitní hudby v podání swingového orchestru se zpěvákem Martinem Chodúrem, bylo možné zakoupením lístků do tomboly podpořit nákup učební pomůcky pro žákyni základní školy Nádražní 743 v Žamberku.

Slavnostní předání poháru a děkovných listů členům Kanoistického oddílu sportovního klubu Žamberk

Dne 8. března 2014 se v obřadní síni žamberské radnice konal slavnostní akt u příležitosti předání poháru a děkovných listů za umístění v Českém poháru veteránů a předání pamětních listů u příležitosti 100. výročí založení České kanoistiky členům Kanoistického oddílu sportovního klubu Žamberk.

Cena Týdeníku Ekonom - Město pro byznys 2013

V rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys bylo opět v roce 2013 mezi sebou porovnáno 205 obcí s rozšířenou působností (ORP). Již pátým rokem se výpočtem stanovuje pořadí měst hodnocených podle jednotlivých kritérií.

Zpráva z porady starostek a starostů obcí obvodu Městského úřadu s rozšířenou působností v Žamberku.

Starosta města Žamberk Jiří Dytrt svolal poradu starostek a starostů obcí obvodu Městského úřadu s rozšířenou působností v Žamberku na úterý dne 28. ledna 2014.

Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2013.

V pondělí 20. ledna proběhlo od 17 hodin v Ústí nad Orlicí v Kulturním domě slavnostní vyhlášení 45. ročníku ankety "O Nejúspěšnější sportovce, kolektivy a zasloužilé trenéry, cvičitele a rozhodčí okresu Ústí nad Orlicí za rok 2013.

Žamberské kino je nejúspěšnějším kinem regionu

S celkovou bilancí téměř třinácti tisíc spokojených diváků a více než třemi stovkami projekcí ročně se žamberské kino řadí k nejúspěšnějším kinem v regionu.

Město Žamberk předalo bezpečnostní systému Walkodile.

Národní síť Zdravých měst ČR je asociací aktivních místních samospráv, které se programově hlásí k principům udržitelného rozvoje, zapojují veřejnost do rozhodovacích procesů a podporují zdravý životní styl svých obyvatel.

Poděkování pětinásobnému mistrovi světa Jiřímu Strnadovi za reprezentaci města Žamberk.

Ve dnech 18. až 19. září 2013 se člen kanoistického oddílu SK Žamberk Jiří Strnad zúčastnil mistrovství světa v kanoistickém maratonu v Kodani v Dánsku.

100. výročí narození Josefa Žižky z paraskupiny BARIUM

V sobotu 12. října 2013 si obec Vejprnice (u Plzně), která má něco přes 3 000 obyvatel, připomněla 100. výročí narození svého rodáka Josefa Žižky.

Město Žamberk navazuje spolupráci v severozápadní části Evropy v koutě Lotyšska v místě, kde se setkává Baltské moře a Rižský záliv s městem Dundaga.

Na základě iniciativy pana Jana Dostála, ředitele firmy INTERO, Chmelan a spol., s.r.o., přijal starosta města Jiří Dytrt společně s předsedkyní komise pro zahraniční styky Hanou Chvátilovou zástupce Lotyšského města Dundaga.

Setkání představitelů Akademie věd , Pardubického kraje a Sdružení obcí Orlicko

V pátek 18. října navštívili zástupci Sdružení obcí Orlicko na základě pozvání pana senátora za Orlickoústecko Ing. Petra Šilara horní komoru parlamentu České republiky.

Poděkování za dlouholetou práci panu Mgr. Jaroslavu Tajbrovi.

Starosta Jiří Dytrt a místostarostka MUDr. Jiřina Jirešová poděkovali jménem města za dlouholeté působení na Základní škole 28. října 581 v Žamberku panu Mgr. Jaroslavu Tajbrovi.

Informace o Klubu důchodců v Žamberku

I když se anonymními podáními nezabýváme, chci na jeden reagovat. V měsíci září jsem obdržel anonym, ve kterém pisatel/pisatelé vytýkají radě města, že se v Žamberku zrušil Klub důchodců a že se nedělá "nic pro seniory“.

Informace o plánované opravě silnic v majetku Pardubického kraje.

V průběhu září probíhala intenzivní jednání ve věci plánovaných oprav dvou silnic v majetku Pardubického kraje. Vzhledem k tomu, že se jedná o významné spojnice v našem městě, bylo nutné opravy naplánovat tak, aby tyto opravy nezasahovaly a neomezovaly firmy, podnikatelské subjekty a obyvatele.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24