Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

O optimalizaci se jednalo v Žamberku

Žamberk (31. 5. 2011) – Projednání záměru optimalizace veřejné dopravy Pardubického kraje na úrovni obce s rozšířenou působností se dnes dopoledne uskutečnilo v Žamberku.
Po projednání konkrétních změn ve veřejné dopravě s představiteli obcí, kterých se neobjednání některých vlakových spojů a jejich nahrazení autobusovými linkami přímo dotkne, tímto způsobem Pardubický kraj o optimalizaci informuje všechny starosty obcí kraje.

Starostům byla nejprve představena společnost Oredo, která je spoluvlastněná Pardubickým a Královéhradeckým krajem a v rámci optimalizace je pověřena organizací regionální dopravy. Zástupci Oreda podrobně vysvětlili hlavní zásady optimalizace, její cíle a změny, které se cestujících dotknou. Starostové dostali infromace o obsluze celého území Pardubického kraje prostřednictvím vlakové i autobusové dopravy, změně tarifu na zónově relační tarif Iredo a byli seznámeni s jednotlivými fázemi optimalizace. "V průběhu přípravy budeme společně ve spojení a budeme s vámi projednávat jízdní řády, které budete mít možnost samozřejmě připomínkovat," uvedl Tomáš Jurček z Oreda.

Na některé konkrétní připomínky došlo už na dnešním jednání. "Nelíbí se mi, že naší vlakovou zastávkou by vlaky od nového jízdního řádu měly jen projíždět a určitě vzneseme požadavek na to, aby tady zastavovaly," řekla starostka Lukavice Ilona Severová. Podle vyjádření Oreda není v současné chvíli počítáno se zastavováním vlaků proto, že dnes jsou cestujícími na této zastávce minimálně využívány. Vyřešeno bylo i zastavování vlaků v Těchoníně, kde oproti současným osmi párům vlaků bude zastavovat párů šest.
"Myslím, že o všech termínech víme, do poloviny července se máme vyjádřit k návrhům jízdních řádů vlaků, v srpnu a září k návrhům autobusových jízdních řádů," uzavřel jednání starosta Žamberka Jiří Dytrt.
Vanický Zdeněk | dne 06.06.2011