Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Víceúčelové hřiště ve Sportovním areálu Pod Černým lesem

Město Žamberk zahájilo výstavbou víceúčelového sportovního hřiště II.etapu rozvoje areálu aktivní turistiky v lokalitě Pod Černým lesem, který bude financován za podpory ROP NUTS II. Severovýchod.
Celkové náklady na tuto akci jsou ve výši 19 mil s dotací ve výši 7,5 mil.
Dílo v hodnotě cca 0,9 mil Kč je umístěno v areálu bloku tenisových kurtů a přináší nejen možnost cvičné stěny pro tenis, ale zejména hraní kolektivních sportů, jako jsou odbíjená a nohejbal, novinkou je i vyznačení plochy pro badminton. Povrch hřiště je z umělé trávy a přináší tak vysoký uživatelský komfort s možností využití i po případném nepříznivém počasí.
Další investiční akce určené pro II etapu rozvoje areálu aktivní turistiky jsou přesunuty na rok 2012 a rok 2013. Jedná se o rekonstrukci příjezdové komunikace s nově vytvořeným parkovištěm u víceúčelové plochy. Výměnu a rekonstrukci prvků na městském koupališti. Nově vybudované celoročně obývané chatky a nová horolezecká stěna.
„Jsem rád, že zastupitelstvo města podpořilo realizaci této druhé etapy rozvoje areálu aktivní turistiky a prosunulo realizaci dalších investičních akcí na další roky s ohledem na plnění daňových příjmů“ - říká starosta města Jiří Dytrt.
Vanický Zdeněk | dne 09.09.2011
Soubor /prezentace/images/fotografie/04e6a27e23f798.jpg není k dispozici! (/home/2011-09-20/web/www.zamberk.cz/knihovny/class/basic.class.php, řadek 637)!
Soubor /prezentace/images/fotografie/04e6a27eb55071.jpg není k dispozici! (/home/2011-09-20/web/www.zamberk.cz/knihovny/class/basic.class.php, řadek 637)!