Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Poděkování paní ředitelce Centra sociální péče v Žamberku

S nástupem po mateřské dovolené Mgr. Mirky Krajčírové zpět na funkci ředitelky do Centra sociální péče města Žamberk odchází Mgr. Marie Grombířová – provdaná Kubištová.

VÁM VŠEM VELKÉ DÍKY!

Ve dnech 11. a 12.srpna 2010 byla starostou města Žamberka vyhlášena Humanitární sbírka na pomoc oblastem postižených ničivými povodněmi, především občanům Frýdlantu v Čechách a okolí.

Mapa čísel popisných

Vážení spoluobčané, na základě rozhodnutí rady města bylo schváleno vydání mapy čísel popisných města Žamberka. Tuto mapu vydal Mgr. Miloš Krejčí ve spolupráci s informačním střediskem v Žamberku.

"Stop pěstírnám marihuany"

Dopis Národní protidrogové centrály, adresovaný občanům.

PODĚKOVÁNÍ členům komise pro zahraniční styky a překladatelům

Ve dnech 24.-27.6.2010 - u příležitosti oslav 20 let pádu železné opony a 10. ročníku svátků dřeva v Žamberku hostilo město Žamberk starosty a zástupce partnerských měst.

Poděkování

Rada města přijala na svém jednání dne 1. července t.r. ředitelku organizační složky Městského muzea Žamberk PhDr. Marii Otavovou a ředitelku organizační složky Městské knihovny Žamberk paní Hanu Absolonovou.

Město Žamberk podporuje baseballové družstvo

Starosta města Jiří Dytrt jednal s Petrem Ditrichem presidentem České baseballové asociace, Vladimírem Chocholoušem z Orlů Choceň a Milanem Džurbanem, trenérem baseballového oddílu Meteors Žamberk jednoho z nejrychleji se rozvíjejících oddílů ve východních Čechách.

Města Orlicka podpořili novou službu Českých drah

Od včerejšího dne si zájemci o pobyt v našem regionu mohou zapůjčit jízdní kolo. Službu nabízejí České dráhy, na jejím zřízení se příspěvkem podílela města našeho regionu, včetně města Žamberk.

XVI. sraz historických vozidel hostilo město Žamberk

sobotu dne 12.6.2010 připravil Veteran Car Club Červená Voda XVI. Sraz historických vozidel, tentokrát s podtitulem"Horská jízda".

Radní města podpořili projekt Maceška

Radní města Žamberk podpořili projekt nazvaný MACEŠKA – hlídání dětí předškolního věku, jehož záměrem je pomoc ženám (mužům) při nástupu do zaměstnání prostřednictvím zajištění péče o děti předškolního věku od 2 do 7 let a základní poradenství o slaďování profesního a rodinného života.

Cyklostezka spojila Žamberk s Lukavicí a Letohradem

Ve středu 26.5.2010 byla slavnostně otevřena za účasti hejtmana Radko Martínka, náměstka Romana Línka, poslance Jiřího Čepelky, radního zodpovědného za cestovní ruch Miroslava Stejskala, starosty města Žamberka Jiřího Dytrta, starostky obce Lukavice Ilony Severové a starosty Letohradu Petra Fialy cyklostezka o délce 4,7 kilometru, která se začala stavět v dubnu minulého roku.

Poděkování

Vážení spoluobčané,

děkuji Vám za účast při volbách do parlamentu České republiky. S výsledky a účastí vyjádřené počty a procenty se můžete seznámit v přehledné tabulce.

Podpis dohody

Starosta města Jiří Dytrt podepsal "Dohodu na finanční zajištění akce modernizace vnitřního vybavení kulturního stánku Divišova divadla v Žamberku", konkrétně se jedná o výměnu sedaček a koberce v sále divadla, včetně balkónu. Celkové náklady projektu jsou 3,8 mil Kč.

Tiskové prohlášení rady města

Tiskové prohlášení rady města k zakázce "Regenerace a revitalizace veřejného prostranství včetně veřejné zeleně a parkovacích ploch – pěší zóna Žamberk"

Setkání starostů obcí s policií

Dne 4. května 2010 v dopoledních hodinách proběhla porada starostek a starostů obcí obvodu s rozšířenou působností Žamberk, kterou svolal starosta Jiří Dytrt.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24