Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci návštěvy Pardubického kraje město Žamberk

V úterý 3. listopadu navštívil město Žamberk prezident České republiky Miloš Zeman, který přijel v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Město Žamberk navštívili zástupci rakouského Senftenbergu

Naše partnerské město Senftenberg v Dolním Rakousku má od února letošního roku nového starostu a radu města. A nově zvolený starosta, pan Josef Ott, projevil zájem navštívit Žamberk, seznámit se s městem a jeho vedením.

Informace ze setkání starostů měst a obcí území obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku

Dne 15. 9. 2010 proběhla porada starostek a starostů obcí obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku, kterou zahájil starosta města Žamberk Jiří Dytrt.

Informace o průběhu stavby silnice I/11 Žamberk, odstranění dopravní závady v km 100,5.

Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (investor) byla začátkem července tohoto roku zahájena rekonstrukce silnice I/11 v úseku pod Židovským hřbitovem s názvem "Stavba I/11 Žamberk, odstranění dopravní závady v km 100,5" neboli oprava opěrné zdi.

Žamberk je finalistou soutěže O křišťálovou popelnici za rok 2014

Na slavnostním večeru v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis byly 10. června 2015 v rámci konference Odpady a obce oznámeny výsledky celostátní soutěže obcí "O křišťálovou popelnici" za rok 2014.

Pasování prvňáčků na čtenáře proběhlo v Městské knihovně v Žamberku již počtvrté.

V Městské knihovně Žamberk proběhl v pátek 19.6.2015 čtvrtý ročník slavnostního pasování prvňáčků na čtenáře.

PERNÍKOVÁ POPELNICE ZA ROK 2014 - ocenění systému ASEKOL

Město Žamberk opět uspělo v třídění odpadu za rok 2014 a získalo ocenění kolektivního systému ASEKOL.

Koordinační tým sleduje a vyhodnocuje spolupráci školy a firmy s místními mateřskými a základními školami.

Na základě podepsaného memoranda o spolupráci kraje, školy, firmy a města se sešel koordinační tým, který bude na pravidelných schůzkách čtyřikrát ročně dohodnutou spolupráci sledovat a vyhodnocovat.

Starosta se zúčastnil setkání starostů Evropského svazku měst

Tradiční setkání zástupců sedmi evropských měst sdružených do Evropského svazku se uskutečnilo tentokrát v sárském Püttlingenu ve dnech 26.-29. dubna 2015.

Smlouva o vzájemné budoucí spolupráci na projektu mezi Muzeem starých strojů a technologií

Dne 7.4.2015 byla na radnici v Žamberku podepsána Smlouva o vzájemné budoucí spolupráci na projektu mezi Muzeem starých strojů a technologií zastoupeným Michalem Bednářem, Muzeem Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, zastoupeným Dr.Ing. Arch. Piotrem Gerberem...
Jaworzynou Śląskou, zastoupenou Grzegor

Nejlepší sportovci Pardubického kraje

Ve středu 4. března v Tylově domě v Poličce se uskutečnilo slavnostní předávání ocenění nejlepším sportovcům Pardubického kraje v několika kategoriích.

SEMINÁŘ PRO STUDENTY O PROKOPU DIVIŠOVI

V letošním roce si připomínáme 250 let od úmrtí Prokopa Diviše. Připomínkové akce probíhají také ve Znojmě, kde Prokop Diviš působil - na farní zahradě v Příměticích, které jsou dnes součástí Znojma, vztyčil svůj meteorologický stroj a v klášteře v Louce kde byl také část svého života převorem.

Děti mají nové pomůcky!

Nové vybavení do škol díky spolupráci města Žamberk a soukromých podniků!

První unikátní spolupráce školy a firmy v Pardubickém kraji má konkrétní podobu

Vedle cukrářů, kuchařů, zedníků, instalatérů a truhlářů se budou na Zámku v Žamberku potkávat i obráběči. Zdejší Střední škola obchodu, řemesel a služeb zavádí ve spolupráci s místní firmou Bühler CZ s.r.o.

Setkání policistů se starosty

Dne 13. ledna 2015 se uskutečnilo v zasedací místnosti Městského úřadu v Žamberku jednání starostů a starostek obcí s rozšířenou působností Žamberk s ředitelem Krajského ředitelství policie Pardubického kraje a vedením Územního odboru Ústí nad Orlicí.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24