Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Dotazy, náměty, připomínky ...

Nový příspěvek
* Předmět:
* Obsah příspěvku:
* Autor:
E-mail autora:
Vyřídit neveřejněUpozornit e-mailem     

* Položky je nutné vyplnit. HTML tagy nejsou povoleny!
Přečtěte si pravidla služby "Dotazy, náměty, připomínky ..."
Pravidla služby "Dotazy, náměty, připomínky ..."
 1. Služba je určena ke vkládání dotazů, namětů, připomínek, atd...
 2. Na službu dohlíží odpovědná osoba, nadále označená jako "správce služby".
 3. Obsah jednotlivých příspěvků je omezen velikostí (počtem cca 400 znaků). Delší projevy systém automaticky odmítá.
 4. Služba je provozována v tzv. off-line režimu. Váš příspěvek není zveřejněn okamžitě, ale je nejprve správcem služby přidělen odpovědné osobě k vyřízení. Až následně bude, společně s příslušnou reakcí, zveřejněn.
 5. Pokud Váš příspěvek svým charakterem nebude vyžadovat odpověď, bude po posouzení odpovědnou osobou zveřejněn.
 6. V případě, že jste zvolili neveřejný režim, nebude příspěvek, ani příslušné reakce, žádným způsobem zveřejněn. Reakce obdržíte e-mailem na Vámi zadanou elektronickou adresu. V tomto případě je příslušná elektronická adresa vyžadována.

 7. Příspěvky, které jsou zcela mimo téma služby, nebo jí jiným způsobem zbytečně zahlcují, nebudou zveřejněny.
 8. Obsah jakýchkoliv textů vkládaných uživatelem
  1. Nesmí obsahovat sexuálně explicitní informace, případně informace, které by některé osoby mohly pohoršovat nebo urážet!
  2. Nesmí být propagací násílí, urážek kohokoliv a jinak odporovat morálním zvyklostem a zákonům republiky.
  3. Nesmí technicky poškozovat fungování serveru Zamberk.cz (spam, nesmyslné sekvence znaků apod.).
  4. Nesmí obsahovat HTML tagy.
 9. Nevhodné příspěvky (viz. "Pravidla, bod č. 7") budou správcem služby označeny jako závadné a jejich obsah nebude zveřejněn! Nadále však budou uloženy pro případné další jednání.
  Nevhodné příspěvky (viz. "Pravidla, bod č. 8") budou odstraněny.
 10. Správce služby si vyhrazuje právo dle svého uvážení příspěvek ze služby vyřadit (viz  "Pravidla, bod č. 7 a 8).
 11. Dotazy nejsou vyřizovány v režimu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, a proto se na ně nevztahuje patnáctidenní lhůta k vyřízení.

Celkový počet příspěvků: 342

Dotaz na přepis vozidla

Dobrý den, stačí při přepisu vozidla papíry od nové STK? Nebo musím při STK dělat znovu eivdenci?

Re: Dotaz na přepis vozidla

Vážený pane,

při změně vlastníka a provozovatele je stanoveno zákonem č. 56/2001 Sb.,, o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, předložit protokol o evidenční kontrole silničního vozidla, který není starší 30 dní. V případě, že je evidenční kontrola součástí protokolu o pravidelné technické kontrole lze tuto evidenční kontrolu využít při zápisu změny vlastníka a provozovatele, za podmínek stanovených zákonem.

S pozdravem

Bc. Jana Krčmářová
referent odboru správního a dopravy

Kolik?

Všude jsem se díval a nenašel jsem kolik Kč,- stojí ,,Hokejky'' ( volné bruslení s hokejkami ) prosil bych abyste mi odpověděl

ZIMNÍ STADION- ŽAMBERK

Re: Kolik?

Jiří Dytrt, 13.03.2018
Dobrý den,
Vámi dotazovaná informace je zveřejněna na webových stránkách: http://www.tszamberk.cz/stadion/stadion-zimni-sporty. Odpověď zní- Hokej příchozí (veřejnost s hokejkami) 40,- Kč/osobu.
S pozdravem Jiří Dytrt

Cestovní doklad

Dobrý den,

chci se zeptat, když si přijdu zažádat o nový pas, zda mě na úřadě i vyfotíte...
Děkuji za odpověď

Re: Cestovní doklad

Dobrý den,

k žádosti o vydání cestovního dokladu předložíte platný občanský průkaz. Formulář žádosti včetně pořízení fotografie, otisků prstů a podpisu s Vámi vyřídí úředník (tedy Vás vyfotíme). Upozorňuji na správní poplatek za vydání cestovního dokladu 600,- Kč. V případě že máte neplatný cestovní doklad, vezměte ho s sebou, tyto doklady se musí vracet.

V případě dalších dotazů volejte: 465 670 223, 224.

Bc. Edita Pálková
vedoucí odboru správního a dopravy

Řidičský průkaz

Dobrý den,mám dotaz,je-li třeba si přinést při výměně řidičského průkazu foto s sebou,anebo mě vyfotíte vy.

Re: Řidičský průkaz

Dobrý den,

k výměně řidičského průkazu je stále ještě potřeba předložit 1 ks aktuální fotografie na doklady.
Projekt focení klienta přímo na úřadě bude spuštěn s novelou zákona od 1.7.2018.

Bc. Edita Pálková
vedoucí odboru správního a dopravy

Neplatný cestovní doklad

Dobrý den.
Co s ním? Jak postupovat?
Děkuji J.Král

Re: Neplatný cestovní doklad

Dobrý den,

neplatný cestovní doklad se musí odevzdat, a to buď na Městském úřadě v Žamberku, odbor správní a dopravy, kancelář osobních dokladů, nebo na kterémkoli úřadu s rozšířenou působností.

Bc. Edita Pálková
vedoucí odboru správního a dopravy

Cestovní pasy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli potřebují na udělání cestovního pasu pro mé děti fotku nebo si je vyfotíte vy a kde bych popřípadě mohla sehnat nějaké fomuláře z vašich web. stránek na vyplnění. Děkuji spozdravem Foglová Jana

Re: Cestovní pasy

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sděluji následující:

K podání žádosti o cestovní doklad pro dítě do 15-ti let je potřeba účast jednoho ze zák. zástupců dítetě (rodič) a dítě, kterému bude doklad vystavován. Rodič předloží platný občanský průkaz a rodný list dítěte. Formulář předem k vyplnění není, žádost vyplníte s referentkou přímo v PC do systému včetně pořízení fotografie dítěte a jeho
podpisu. Správní poplatek za vystavení dokladu pro dítě do 15-ti let je Kč 100,-- a je platný 5 let, pro dítě 15-18 let Kč 600,--, platnost 10 let.

Úřední hodiny: PO+ST: 8:00-11:00, 12:00-17:00, ČT: 8:00-11:, v tyto dny se můžete předem elektronicky objednat prostřednictvím www.zamberk.cz, portál občana, rezervační systém na Vámi vyhovující termín, v těchto případech je klient přednostně obsloužen.

V ostatní dny (ÚT, PÁ) se můžete domluvit telefonicky: 465670224 (223, 227).

V případě dalších dotazů volejte.

S pozdravem

Bc. Edita Pálková
vedoucí odboru správního a dopravy

Odpady

Dobrý den.CHtel jsem se optat kam v Žamberku(na sidlisti) s odpadky, včetně papíru a plastů během vánočních svátků,když kontejnery nejsou vyvezeny min.od 22.12.?

Re: Odpady

Hezký den,
směsné komunální odpady, které odkládáte na sídlišti do velkoobjemových kovových kontejnerů jsou vyváženy pravidelně každý pátek. V období vánočních svátků, kdy je zvýšená produkce odpadů, jsou tyto kontejnery vyváženy dvakrát týdně. Dle dispečerky ze svozové společnosti byly kontejnery na směsný odpad ze sídlišť vyprázdněny ve čtvrtek a v pátek před "Štědrým dnem" i před "Silvestrem".
Barevné zvony na vytříděné odpady ve všech sídlištích města Žamberk byly vyvezeny ve středu 27.12.2017. Další vyprázdnění kontejnerů na papír a plasty bude realizováno dle zaplnění příslušné komodity v kontejneru.

Ing. Alena Hovádková
Odbor životního prostředí a zemědělství

Stavební parcely

Dobrý den,
jsou v současné době v Žamberku k dispozici nějaké stavební parcely pro stavbu rodinného domu? Kdy budou případně připraveny pro stavbu lokality Na Skalách, Velký Hájek nebo Pod Žirafou.
Děkuji za odpověď

Re: Stavební parcely

Martin Mimra, 11.10.2017
Vážený pane,

v územním plánu Žamberk je vymezeno několik zastavitelných lokalit pro bydlení. V souvislosti s tím bylo v současnosti pořízeno 6 územních studií, které tyto lokality řeší ve větší podrobnosti – to znamená např. konkrétní vymezení jednotlivých stavebních pozemků, vymezení veřejných prostranství nebo vedení dopravní a technické infrastruktury.

Pro realizaci uvedených inženýrských sítí byla jako první zvolena lokalita „Na Skalách“. Dle sdělení vedoucí odboru regionálního rozvoje a územního plánování MěÚ Žamberk Ing. Lenky Fránkové, v současné době vybraný projektant zpracovává projektovou dokumentaci, která v podobě pro územní rozhodnutí by měla být dokončena v březnu 2018. PD pro stavební povolení pak v květnu 2018. Pokud vedení města schválí realizaci inženýrských sítí do rozpočtu města Žamberka pro rok 2018, po zajištění potřebných povolení je reálné koncem příštího roku vybudovat první etapu inženýrských sítí a po jejich geodetickém zaměření by mohly být stavební parcely k prodeji.

Výše uvedené územní studie, stejně jako Územní plán Žamberk, jsou k nahlédnutí na webové adrese http://www.zamberk.cz/index.php?ids=13&idkz=85.

S pozdravem

Martin Mimra
vedoucí oddělení územního plánování

Spz auta

Dobrý den,koupili jsme auto od známého z Prahy a chystáme se na přepis.Chtěla jsem se zeptat jestli je možné vyměnit SPZ auta abychom neměli pražskou.Děkuju

Re: Spz auta

Dobrý den,
k dotazu na SPZ:
- reg.značky lze dle zákona vyměnit jen za zničené, odcizené nebo ztracené,
- vyplníte žádost - "Oznámení o ztrátě, zničení nebo odcizení tabulky s reg.značkou", (tiskopis žádosti - stránky MěÚ nebo vestibul úřadu),
- vlastník vozidla - doloží tech.průkaz, osvědčení o registraci vozidla, obč.průkaz, odevzdá stávající registrační
značky (pražské),
(lze řešit i na plnou moc),
- zaplatí správní poplatek ve výši 2x 200,-Kč + 50,- Kč, (lze platit kred.kartou nebo hotově na pokladně)
Poznámka: na vyžádání lze si vybrat RZ - z uvolněné série.

Přeji pěkný den

Ing. Vladimír Janoušek
vedoucí oddělení
Oddělení dopravních agend

Dotaz

Dobry den prisel me dopis z uradu Zamberk ale nestihl sem ho vyzvednout chci se zeptat zda me dopis prijde znova dekuji za odpoved

Re: Dotaz

Vážený pane Svobodo,
odeslané a vrácené zásilky se opakovaně nedoručují. Pokud byla dodržena lhůta uložení, považuje se většinou zásilka za doručenou i v případě, že si ji adresát nepřevzal.

Pokud z oznámení o uložení zásilky znáte číslo jednací, pod kterým byla Vaše písemnost odeslána, můžete u nás na podatelně, případně u mne zjistit, který odbor Vám zásilku odeslal a následně tento odbor kontaktovat k domluvě.
V případě, že číslo jednací neznáte, můžeme se ještě pokusit zásilku dohledat zpětně ve spisové službě úřadu. Ozvěte se nejlépe telefonicky na podatelnu městského úřadu (465 670 211-2), kde Vám kolegyně pomohou s dohledáním odesílatele zásilky.

S pozdravem

Mgr. Radomíra Křenová
vedoucí odboru