Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Dotazy, náměty, připomínky ...

Pan Merganc

Mojmír
Pan Merganc jen umí neustále kritizovat a někoho osočovat,ale co dobrého udělal pro naše město on?

Zimní stadion

Václav
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, kdy bude v letošním roce zahájen provoz zimního stadiou.
Děkuji

Re: Zimní stadion

Jiří Dytrt, 10.12.2012
Dobrý den,
zimní stadion je od neděle 2.12.2012 připraven na sezónu a od 4.12.2012 otevřen pro veřejnost. Případné informace je možné sledovat na stránkách města Žamberk, příp. na stránkách Technických služeb Žamberk s.r.o. na uvedeném odkazu: .

S pozdravem Jiří Dytrt

Parkoviště ve Vinařských

Ivana Kalušová
Dobrý den,parkovací plocha ve VZ patří k dobrým věcem, které pro obyvatele Město zrealizovalo, ale zjistila jsem, že není osvětleno!Chci se zeptat, zda se počítá s tím, že bude a kdy.Je dost nepříjemné vejít tam z osvětlené ulice. Nevidíte nic :-)

Re: Parkoviště ve Vinařských

Jiří Dytrt, 23.11.2012
Dobrý den,
majitelem bývalého Habrova dvora jsou České vinařské závody s kterými má město Žamberk uzavřenou nájemní smlouvu na užívání zpevněné plochy. Zároveň jednáme o možnosti připojení elektrické energie k tomuto pozemku s následným umístěním veřejného osvětlení. Věřím, že se nám podaří v krátké době připojení a měření elektrické energie zajistit a následnou instalací sloupů veřejného osvětlení tento prostor osvětlit.

S pozdravem Jiří Dytrt

Omluva

Merganc Jiří
Omlouvám se všem, že můj háček způsobil někomu problém.Bohužel porucha na mém PC způsobila, že u velkých písmen předsunula háček před toto písmeno. Jestli toto je největší problém v Žamberku tak je to jenom dobře.
Jinak mohu vše vysvětlit osobně, kontakt:
mavishk@mavishk.cz

Občanský průkaz

Alexandra Šlesingrová
Dobrý den,
v tomto týdnu jsem si žádala o nový OP, starý mi končí 9.11 (tedy dnes). Ve škole jsem se dozvěděla, že o víkendu bychom měli jet do německa na seminář, pas už také nemám platný. Je možné vystavit nějaký náhradní doklad abych mohla v neděli vycestovat?
Dekuji s pozdravem Šlesingrová

Re: Občanský průkaz

Dobrý den,
ve vašem případě by býval přicházel v úvahu jedině tzv. pas blesk, ten se ale vydává po uhrazení správního poplatku 1500,- Kč s platností na 6 měsíců. Avšak v takto naléhavých případech je nejvhodnější osobní jednání, abychom vám mohli v co nejkratším termínu vyhovět. Bohužel dotaz adresovaný do návštěvní knihy se k nám dostal již pozdě.

Ing. Marcel Klement

Prosba

Anna
Dobrý den,
mám dost neobvyklou prosbu: již třetí rok se snažím dát dohromady svojí rodinu-sourozence. Byli jsme postupně dány do dětských domovů, ústavů. Od ministerstva vnitra jsem se dozvěděla, že v Zamberku zemřel můj bratr Václav Lev-měl dvě děti. Nevíte někdo, zda v žamberku nebo v jeho okolí nežije náhodou nějaká rodina s příjmením Lev-ová? Mooc děkuji za info.Anna

Re: Prosba

Dobrý den,
za evidenci obyvatel Města Žamberk odpovídám na Váš dotaz, zda v našem městě nežije rodina Lev-ová:
bohužel, vzhledem k zákonu o ochraně osobních údajů tyto informace neposkytujeme. Nicméně Vám mohu sdělit, že v evidenci obyvatel se toto příjmení nevyskytuje ani v živé ani v mrtvé evidenci. Pokud Váš bratr zemřel v Žamberku, nemusel zde mít nutně trvalý pobyt. Je možné, že rodina, kterou hledáte žije v některé z okolních obcí, ale nejsem oprávněná tyto informace zjišťovat a poskytovat.
Píšete, že informaci o úmrtí Vašeho bratra poskytlo ministerstvo vnitra, zřejmě tedy asi znáte a i jste využila možnosti "Zprostředkování kontaktu",
které nabízí uvedené ministerstvo jako službu pro občany (www.mvcr.cz).

V kterém roce zemřel Váš bratr v Žamberku neuvádíte, nicméně jsem prošla matriční knihy úmrtí v Žamberku až do roku 2003 a úmrtí osoby
s příjmením "Lev" se zde nenachází.

S pozdravem

Bc. Edita Pálková
vedoucí správního oddělení

Reakce na plky

Michal Jedlička
Není smutné, že se pan Merganc jako zarytý žamberák dosud nenaučil psát háček nad velkým písmenem Ž v názvu města?

Re: Reakce na plky

Jiří Dytrt, 01.11.2012
Dobrý den,
nevím zda přísluší mé osobě posuzovat nebo hodnotit pravopis p. Mergance, avšak práci zarytého žamberáka si představuji také jinak. Podáváním trestních oznámení a neustálým psaním do tiskovin o špatných způsobech práce ve městě s jednostrannou a často i účelovou informací nepokládám za šťastný způsob pomoci městu.

S pozdravem Jiří Dytrt

Zamberk.eu

Mojmír
Zdravím Vás,mám dotaz,proč nefungují stránky zamberk.eu?Jsou zrušeny nebo je nělde nějaká chyba?Děkuji za odpověď.

Re: Zamberk.eu

Zdeněk Vanický, 17.10.2012
Dobrý den,

město Žamberk není majitelem domény zamberk.eu, ani není provozovatelem webových stránek na této adrese běžících. Z toho důvodu nejsme s to Vám na dotaz odpovědět. Osobně se domnívám, že provozovatel služby již nechtěl stránky dál udržovat při životě, protože doména byla nabídnuta v dražbě k prodeji.

S pozdravem.

Zdeněk Vanický
oddělení informatiky

Připomínka 11.09.12

Merganc J.
Je smutné, že na setkání SK a Tělovýchovných jednot také nepozvete Tělocvičnou jednotu Sokol ˇZamberk, určitě by si to zasloužila také.

Re: Připomínka 11.09.12

Jiří Dytrt, 05.10.2012
Dobrý den,
dopis s osobní pozvánkou na jednání o výnosu z loterií a financování tělovýchovné jednoty a sportovních klubů obdrželi žadatelé o příspěvek z letošního roku. Další forma oznámení byla prostřednictvím webových stránek města, další oznámení bylo v Žamberských listech a poslední forma byla moje osobní verbální pozvánka.

S pozdravem Jiří Dytrt

Dotaz

Merganc J.
Můžete sdělit o jaké dokumenty se jedná a jak budou chránit dobré jméno ˇZamberka?
Bude také v seznamu někdo ze současných zastupitelů?
Kdy a kde budou k vidění?

Re: Dotaz

Jiří Dytrt, 21.09.2012
Dobrý den,
v současné době probíhají a dobíhají šetření a obvinění jednotlivých osob. Na základě výsledků budou jednotlivé dokumenty zveřejněny. V jakém čase a obsahu není možné v současné době odpovědět.

S pozdravem Jiří Dytrt