Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Odpadové hospodářství - krátké zprávy ...

Vyhodnocení soutěže žamberských škol ve sběru druhotných surovin

V září, na začátku školního roku 2021/2022, vyhlásilo město Žamberk pro všechny místní školy již 15. ročník soutěže ve sběru druhotných surovin. Do soutěže se přihlásilo celkem pět škol. Soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích–sběr papíru, nápojových kartonů, elektrospotřebičů a nápojových plechovek

POZOR na změnu termínu svozu pytlů v červenci 2022

Svoz pytlového sběru vytříděných odpadů je prováděn pravidelně 1x za měsíc, a to vždy první úterý v měsíci. Protože v červenci 2022 vychází první úterý na státní svátek, uskuteční se tento svoz barevných pytlů MIMOŘÁDNĚ o týden dříve, JIŽ V ÚTERÝ 28. ČERVNA 2022!

Nakládání s odpady – souhrn za rok 2021

Nová odpadová legislativa obcím ukládá, aby každoročně zveřejňovaly výsledky svého odpadového hospodářství včetně nákladů a příjmů spojených s provozem obecního systému.

Environmentální vyúčtování města Žamberk za rok 2021

Život bez elektrospotřebičů si v dnešní době lze jen těžko představit. Obklopují nás a staly se součástí našich každodenních činností. Elektrozařízení však obsahují množství materiálů, které pocházejí z neobnovitelných zdrojů. Jejich těžbou je významně zatěžováno životní prostředí.

Pomohli jsme při úklidu města

Do tradiční úklidové akce Ukliďme Česko se zapojila v pátek 1. dubna 2022 také dvacítka úředníků Městského úřadu Žamberk. Přiložili jsme aktivně ruku k dílu a po menších skupinkách jsme společně uklidili nepořádek v centru města, na autobusovém nádraží, v ulicích, parcích i podél toku Divoké Orlice.

Svoz bioodpadů začíná 22. března 2022

Po zimní přestávce je první letošní svoz bioodpadů naplánován na úterý 22. března a středu 23. března. Další svozy budou v Žamberku opět pravidelně po 14 dnech až do konce listopadu.

Kam po Vánocích se starou elektronikou?

Češi hojně nakupují jako dárky pod stromeček nejrůznější elektroniku. Po vánočních svátcích se v našich domovech tradičně objeví množství nových elektronických zařízení, např.: mobilní telefony, počítače, herní konzole, kávovary, televize, robotické vysavače, chytré hodinky a další.

Termíny svozů pytlů na tříděný odpad v roce 2022

Svozovým dnem je vždy první úterý v měsíci. Město Žamberk má smluvně zajištěn svoz obalových odpadů formou pytlového sběru

Třídění bioodpadu na městském hřbitově II

Pro oddělené separování bioodpadů byly pro městský hřbitov v Žamberku pořízeny další dva hnědé kontejnery. Jsou označeny nápisem BIOODPAD a jsou určeny VÝHRADNĚ na zvadlé rostliny, listí, trávu, plevel, zeminu a podobné organické odpady.

Soutěž ve sběru druhotných surovin pro žamberské školy - 15. ročník

Město Žamberk vyhlašuje pro školní rok 2021/2022 patnáctý ročník soutěže ve sběru druhotných surovin pro všechny školy a školky, které mají sídlo v Žamberku.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20