Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

VÝSTAVA ZA SKLEM V. – VÁNOČNÍ NALADĚNÍ

Kdy: v termínu od pondělí 13. prosince do středy 2. února 2022
Kde:Kostelní 446 (bývalé Infocentrum)
Pořádá: Město Žamberk
Výstava za sklem nás tentokrát seznámí s vánočními zvyky a tradicemi a přinese, podobně jako první velikonoční výstava za sklem na jaře, krásné pohlednice s vánočními motivy ze soukromé sbírky.

Pokud zavítáte na výstavu Vánoční zvonění v žamberském muzeu, která potrvá do 22. 12. 2021, můžete se zastavit také v Kostelní ulici a načerpat vánoční pohodu i ve veřejném prostoru.

Provedeme Vás adventním časem, seznámíme vás s důležitými světci a věnujeme se i Mikulášské nadílce. Andělé, betlémy a vánoční stromečky jsou symbolem našich Vánoc. Kromě toho se dozvíte zajímavosti o vánočních květinách, o historii vánočky a pojmenování jednotlivých jejich pramenů, dočtete se o vánočním cukroví, perníku, kapru a bramborovém salátu.

Víte, kdo může uvidět zlaté prasátko? Anebo jak vysvětlovat tichý pohyb skořápek při pouštění vánočních lodiček? Připomeneme, co uvidíme, když rozkrojíme o Vánocích jablíčko nebo proč ke svátkům patří ořechy. Výstavu zakončují oslavy na Silvestra a Nový rok a svátek Tří králů.

V minulosti končilo sváteční období až v únoru na Hromnice, proto plánujeme, že se můžete na výstavu vydat i po celý leden 2022.

Přejeme příjemný zážitek dospělým i dětem, kteří budou trávit zimní období v Žamberku a mezi ostatními radovánkami si najdou čas k prohlídce této výstavy.
Vloženo / datum poslední změny: 14. 12. 2021 / ---
Odpovědná osoba: Suchomelová Kateřina , Ing.
Kategorie: Výstavy