Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Fotogalerie akcí ve městě

Airshow přilétá do Žamberka

Přípravy leteckého dne jdou do finále a my vám přinášíme žhavé novinky z programu, který bude plný leteckých zážitků pro celou rodinu.

Prvňáčci složili slib čtenáře

V pátek 17. června dopoledne se v Městské knihovně Žamberk konalo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Nejprve jsme si společně povídali o knížkách, které již zvládli sami přečíst, poté si děti vyzkoušely luštění přesmyček a poznávání pohádek podle ukázek z audioknih.

V Žamberku bylo slavnostně otevřeno zrekonstruované koupaliště

Po necelém roce probíhající rekonstrukce bylo v pátek 10. června 2022 slavnostně otevřeno městské koupaliště v Žamberku.

Majáles opět roztančil náměstí

Předpověď počasí na nedělní majálesové odpoledne byla velmi nejistá, nakonec však spadlo pár kapek a až do večerních hodin jsme si mohli všichni užít pohodovou atmosféru při tanečních, hudebních i divadelních vystoupeních.

Devátý ročník Rallye Šmídl se nesl v duchu pohodové nálady a slunečného počasí

V sobotu 23. dubna se na startu v Ústí nad Orlicí potkalo přes 20 posádek, které se v časných ranních hodinách vydaly na cestu bez konkrétního cíle, se slepou mapou v ruce a s vidinou plnění záludných úkolů po cestě.

Masopustní průvod prošel městem

10. žamberský masopust je minulostí. V sobotu 26. února prošel průvod masek městem, nálada byla výborná, počasí nám přálo a hospodáři a hospodyňky na všech zastaveních nachystali pro všechny účastníky průvodu výtečné občerstvení.

Ceny Talent za rok 2021 jsou předány

V pondělí 21. února se v Divišově divadle předávaly pamětní listy a diplomy talentované a nadané mládeži za mimořádné výsledky dosažené v roce 2021. Celkem bylo nominováno 37 dětí. Oproti předchozím ročníkům je to číslo sice podstatně menší, úspěchy nominovaných jsou ale významné.

Město Žamberk uctilo památku hrdinů odboje

V sobotu 15. ledna 2022 si město Žamberk připomnělo již 77. výročí odhalení zpravodajské skupiny BARIUM gestapem. Pietní akt se odehrával v místě někdejší tragédie na statku rodiny Žabkovy v Žamberku-Polsku.

Vánoční strom v Žamberku se rozsvítil jako jeden z prvních

Jako jeden z prvních se v letošním roce rozsvítil vánoční strom na žamberském náměstí. V úterý 23. listopadu úderem 18. hodiny rozzářil živý smrk celé náměstí a za zvuku koled jsme se tak mohli naladit na tu pravou vánoční atmosféru.

Cena města Žamberka 2021

V pondělí 1. listopadu byly v Divišově divadle slavnostně předány Ceny města Žamberka, a to trochu netradičně za 2 ročníky najednou. Ocenění jsou udělována již od roku 2011 při příležitosti oslav státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21