Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

COVID-19 - archiv

Uzavření MŠ Sluníčko, Žamberk, od 4. 12. 2020

Krajská hygienická stanice Pardubického kraje se sídlem v Pardubicích tímto vyhlašuje prostřednictvím ředitelky Mateřské školy SLUNÍČKO, Žamberk, ROZHODNUTÍ O UZAVŘENÍ MŠ od pátku 4. 12. 2020 do ODVOLÁNÍ!

Pokyny k postupu při konání sňatečných obřadů od 3. prosince

Pokyny k postupu při konání sňatečných obřadů a přijímání prohlášení o vstupu do registrovaného partnerství od 3. prosince 2020 jsou uloženy v přiloženém dokumentu.

Antigenní testování pro pedagogické pracovníky

Nemocnice Pardubického kraje nabídne od pátku 4. prosince ve všech čtyřech svých odběrových místech prostor pro dobrovolné antigenní testování pro pedagogické pracovníky.

Do třetího stupně PES přejde Česko ve čtvrtek 3. prosince

Do třetího stupně protiepidemického systému PES přejde Česká republika ve čtvrtek 3. prosince. Na dalším postupu v rozvolňování epidemických opatření se shodla vláda ČR na mimořádném jednání v neděli 29. listopadu 2020.

Vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 12. prosince, od pondělí dojde k dílčímu zmírnění některých opatření

Nouzový stav v České republice je prodloužen do 12. prosince. Od pondělí 23. listopadu ale dojde k několika dílčím změnám v přijatých krizových opatřeních, která povedou k mírnému uvolnění stanovených restrikcí.

Epidemiologickou situaci bude nově znázorňovat systém hodnocení PES

Ministerstvo zdravotnictví bude aktuální epidemiologickou situaci nově mapovat pomocí rizikového skóre PES. Kraje budou řazené do pěti úrovní, od kterých budou odvislá také příslušná protiepidemická opatření. Nový systém hodnocení přinese lepší čitelnost a predikovatelnost epidemiologického vývoje.

Rozšíření dětské skupiny

Od 2.11.2020 je rozšířena skupina zaměstnanců, jejichž dětem bude zajišťována péče v dětské skupině při ZŠ Žamberk, Nádražní 743.

Vláda prodloužila nouzový stav a s ním i všechna dosud platná krizová opatření do 20. listopadu

Na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny o jeho prodloužení o tři týdny rozhodla vláda na mimořádné schůzi 30. října 2020. Současně k témuž datu s drobnými změnami a doplněními prodloužila i všechna krizová opatření, která měla vypršet v úterý 3. listopadu.

Aktuální epidemiologická situace a zdůvodnění všech přijatých opatření

Omezení sociálních kontaktů je to nejúčinnější opatření proti šíření nákazy covid-19. K opatřením bylo přistoupeno na základě vyhodnocení dat a informací, kdy všechna ostatní protiepidemická opatření přijímána od srpna do půlky října nestačila snížit vysokou virovou nálož v obyvatelstvu.

Vláda zakázala vycházení po 21. hodině, omezila obchody a v neděli je zavřela

Lidé od středy 28. října nesmí chodit ven po deváté hodině večer. Zákaz platí vždy do 4:59 ráno, a to až do konce nouzového stavu. Vláda také zakázala nedělní maloobchodní prodej. Netýká se to benzínek, lékáren či okýnek restaurací.

Nákup potravin pro nejohroženější skupiny obyvatel Žamberka

Městský úřad opět organizuje nákup a vyřízení základních věcí potřebným osobám

Důležité informace z odboru správního a dopravy Městského úřadu Žamberk

Důležité informace ke konání sňatečných obřadů a o uzavření agendy registru vozidel.

Vláda ČR rozhodla, že se od 22. října 2020 od 6:00 hodin uzavře velká část maloobchodních prodejen a provozoven služeb

Zároveň ale vyhlásila celou řadu výjimek - otevřeny zůstanou například prodejny potravin, drogerie, lékárny, zahradnictví a další. Pohyb venku je s výjimkou rodin možný jen ve dvojici.

Výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu ke zmírnění ekonomických následků pandemie

Ministerstvo průmyslu a obchodu aktualizovalo své výzvy na podporu podnikání a vydalo výzvy nové. Vše zásadní přinášíme v přiložených dokumentech (COVID Nájemné, COVID kultura, opatření pro firmy a pro OSVČ), více pak na níže uvedeném odkazu.

Zákaz pohybu a pobytu bez roušek od 21.10.

MZDr ČR vydalo 19.10.2020 mimořádné opatření s platností od 21.10.2020 týkající se všech občanů.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9